Ajdovščina tudi v drugo do zmage

ajdovščina (13) (Kopiraj)

RD Alples Železniki – RK Ajdovščina 23:27 (10:13)

Železniki, športna dvorana, gledalcev 100; sodnika Majer Dominik in Smolko Mitja

RD Alples: Gartner, Korošec 9, Gortnar, Marin 3, Prezelj, Kržišnik, Kutin, Rant, Šmid, Božnar, Arman 6, Bogataj 1, Stojanovič 4, Kavčič. Trener: Agron Šefketi

RK Ajdovščina: Stanič, Stibilj, Koren 5, Velikonja 2, Svetik 3, Bajc 5, Marc, Hrovatin, Pelicon 6, Koren 3, Šehovič 2, Masilo, Bizjak 1, Kretič. Trener: Leban Branko

Sedemmetrovke: RD Alples 0, RK Ajdovščina 3(5)
Izključitve: RD Alples 5, RK Ajdovščina 4

Domača ekipa si je kljub temu, da je zaradi poškodb in bolezni zopet manjkalo kar nekaj igralcev želela, da na domačem terenu osvoji novi dve točki. Po nekoliko slabšem začetku, ko sta obe ekipi le stežka dosegali gole in napravili nekaj napak, so si domačini počasi nabrali 3 gole prednosti, kar je prisililo gostujočega trenerja, da je vzel minuto odmora. Gostom je pomagalo, saj so do konca prvega polčasa uspeli rezultat spreobrniti in si sami priigrati 3 gole prednosti. Rezultat polčasa je bil tako 10:13. V drugem polčasu smo pričakovali boljšo igro domačih, vendar pa žoga nikakor ni našla poti v gostujočo mrežo, pa tudi obramba ni bila na nivoju. Gostom so dovolili, da so večkrat povedli tudi za 5 golov. Po minuti odmora domače ekipe, so fantje vendarle pokazali, da znajo igrati, se približali na 2 gola zaostanka, za kaj več pa je zopet zmanjkalo zbranosti, tako pri zaključnih strelih, kot v obrambi.

Pohvaliti pa je potrebno navijače, ki so celotno tekmo navijali in spodbujali domače rokometaše!