RK POMURJE : RD ALPLES ŽELEZNIKI 28:27 (18:13)

Murska Sobota, športna dvorana. Gledalcev 70; Sodnika: Kržan Tomaž, Romih Matic

RK Pomurje: Belec Boštjan 10 obr., Černela Dorotej 6 obr., Gregorec Gregor 8, Hameršak Aljaž 6, Štumpf Marko 5, Kozelj Mitja 4, Žižek Cvetko Boštjan 3, Hedl Jernej 1, Kozelj Vasja 1, Pintarič Aleš, Kreslin Simon, Černela Domen, Jerič Matija, Šavel Matej, Vajda-Ornik Kevin, Kocan Dorian. Trener: Potočnjak Alan, vodja moštva: Murgelj Tomaž.

RD Alples Železniki: Gartnar Tomaž 7 obr., Kavčič Anže 2 obr., Korošec Jan 7, Štremfelj Jernej 6, Resnik Blaž 5, Rant Luka 2, Stojanovič Nejc 2, Kržišnik Rok 1, Žagar Ožbej 1, Žagar Jošt 1, Šmid Tilen 1, Bergant Lenart 1, Kavčič Dejan, Kutin Kristjan, Arman Tine, Božnar David. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

Sedemmetrovke: RK Pomurje 1(2), RD Alples Železniki 1(3)

Izključitve: RK Pomurje 3, RD Alples Železniki 3

Rokometaši Alplesa so v derbiju 16. kroga po razburljivi končnici izgubili proti ekipi RK Pomurje, ter iz rok izpustili priložnost, da se na prvenstveni lestvici zavihtijo pred njih. V gosteh so izgubili z rezultatom 28:27 (18:13).

Prvi polčas so domači rokometaši odigrali zelo dobro, seveda ravno toliko, kolikor smo jim dopustili sami, predvsem v napadu nismo odigrali tako kot znamo, pa tudi vratarja nista imela ravno svojega dneva. Do 21. minute so domačini skoraj na vsak prejeti zadetek odgovorili z dvema zadetkoma v naši mreži. Tako je bilo v 21. minuti že visokih 13:7. Do konca prvega polčasa se je igralo “gol za gol” in domačini so držali prednost 5-6 zadetkov. Končni rezultat prvega polčasa je bil 18:13.

V drugem polčasu so domači držali prednost do 38. minute, ko smo se nekoliko približali na 20:16. Domači trener je takrat zamenjal vratarja in zadel v polno. Njihov vratar je zaklenil svoja vrata, saj je med 38. in 42. minuto obranil kar 5 strelov gostov (tudi enega iz 7m). Na srečo pa odličnim obrambam niso sledili domači igralci, ki prav tako v tem času niso zadeli. V 46. minuti je bil rezultat še +5 (24:19), ko smo naredili delni izid 0:4 in 11. minut do konca znižali zaostanek samo na zadetek. 5 minut pred koncem smo izenačili in sledila je nervozna končnica. Pri vodstvu domačih +1 v 57. minuti je bil izključen Hameršak, vendar pa smo najprej nespametno izgubili žogo, nato pa še zapravili strel, kjer pa bi sodnika morala dosoditi najstrožjo kazen, vendar sta njuni piščalki na naše začudenje ostale neme. Ko je Gregorec v 59. minuti zadel za 28:26 je upanje na našo zmago skoraj zamrlo, vendar smo hitro dosegli zadetek, okoli 10 sekund pred koncem tekme pa so domači naredili prekršek v napadu in smo krenili v zadnji napad za izenačenje. Ali je sodnik upravičeno zapiskal tudi našemu igralcu prekršek v napadu pa je že druga zgodba!

V soboto nas čaka že nova tekma, v domačo dvorano prihaja ekipa RK Arcont Radgona, ki na lestvici zaseda zadnje, 11. mesto, kar pa ne pomeni da pričakujemo lahko tekmo, saj smo se ravno na njihovem igrišču jeseni že zelo močno opekli. Zato drugega kot maščevanje in domača zmaga ne prideta v poštev!