Članska ekipa z zmago pričela spomladanski del sezone!

RK Arcont Radgona – RD Alples Železniki 22:23 (10:10)

Radenci, športna dvorana, gledalcev 50; sodnika Škvarč Rok in Zorli Peter

RK Arcont Radgona: Perša, Žuran 2, Šijanec 2, Rojht 3, Ketiš 5, Žunič, Zorko 6, Bedenik, Šijanec, Bratkovič, Prosenjak, Ratnik 1, Štefanec 1, Cotič 2, Kolbl. Trener: Žuran Mitja

RD Alples: Gartner, Korošec 12, Kavčič, Prezelj 1, Kržišnik 1, Žagar 4, Kutin, Rant, Šmid, Arman 2, Stojanovič 3, Kavčič. Trener: Agron Šefketi

Sedemmetrovke: RK Arcont 5(4), RD Alples 4(3)
Izključitve: RK Arcont 4, RD Alples 5

Zaradi bolezni in poškodb zdesetkana ekipa se je v Radence odpravila z namenom osvojitve novih dveh točk, in cilj tudi izpolnila. Domača ekipa je celotni prvi polčas, razen na začetku vodila, saj je naša ekipa le z težavo premagovala odličnega domačega vratarja, pa tudi v obrambi v prvem delu prvega polčasa niso blesteli. Polčas se je končal z rezultatom 10:10. Drugi del so naši fantje odprli z delnim izidom 0:5, nato pa z nekaterimi nerazumnimi potezami dovolili domačim, da so celo povedli z rezultatom 20:19. Ko je že kazalo, da bodo točke ostale doma, pa so Alplesovci zaigrali tako, kot se od njih pričakuje, Korošec je s svojim 12 golom na tekmi povedel naše v vodstvo, domačim pa v zadnjem napadu ni uspelo zatresti mreže Gartnerja. Ekipo sedaj čaka prva domača tekma v tem delu sezone, ko v goste prihaja ekipa iz Ajdovščine, pri katerih na gostovanju nismo bili uspešni.