Hiter konec v pokalnem tekmovanju

22549618_1879575068722793_3825522071898547990_n

RK POMURJE : RD ALPLES ŽELEZNIKI 33:24 (15:13)

Murska Sobota, športna dvorana. Gledalcev 50; Sodnika: Ocvirk Drago in Štrigl Miran

RK Pomurje: Pintarič, Kreslin, Sever 5, Kozelj 8, Černela D. Černela, Belec, Hedl, Kozelj V., Kocan, Jedl J. 7, Hameršak 2, Gregorc 7, Jankovič 4, Raj. Trener: Potočnjak Alan, vodja moštva: Murgelj Tomaž

RD Alples: Gartnar, Gortnar, Kavčič D. 2, Korošec 8, Štremfelj 1, Rant 5, Kržišnik, Žagar 5, Kutin, Stojanovič, Šmid, Božnar 1, Arman 1, Tušek 1, Kavčič. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič

Sedemmetrovke: RK Pomurje 6(8), RD Alples 6(8)
Izključitve: RK Pomurje 4, RD Alples 6

Po zmagah proti Metliki in Cerkljami, smo si zmage želeli tudi v pokalnem tekmovanju proti ekipi iz Pomurja. Kljub temu, da so trenutno vodilni na lestvici in da so treningi v tem tednu minili brez glavnega trenerja je ekipa kljub napakam v napadu hitro prevzela pobudo in povedla. Najvišje vodstvo je znašalo že +3 (7:10 in 8:11). Možnost je bila tudi, da bi povedli s 4 zadetki prednosti, kar pa nam ni uspelo. Po minuti odmora domačega trenerja je domača ekipa spremenila obrambno postavitev, obramba 4+2 nam nikakor ni ustrezala, saj nismo mogli razviti naše igre, izgubili smo veliko preveč žog, tako da smo na odmor odšli z zaostankom -2 (15:13). V drugem polčasu se igra ni bistveno spremenila, domači so povedli tudi za +4 (18:14), potem pa nam je uspelo s pomočjo nekaj obramb vratarjev izid izenačiti (18:18), imeli celo napad za vodstvo, toda po dveh izgubljenih žogah in protinapadih domače ekipe izgubili tla pod nogami in poraz je bil neizogiben. Iz poraza se lahko veliko naučimo, priložnost za »maščevanje« pa bo že 04.10, ko ekipa Pomurja prihaja v domačo dvorano. Takrat se bo šlo za točke v državnem prvenstvu in za naskok proti vodilnemu položaju na lestvici.