RK KRONOS : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 24:24 (16:12)

Logatec, športna dvorana. Gledalcev 50; Sodnika: Teršek Žan, Šilc Janez

RK Kronos: Komar, Stojanov, Cifer, Jereb 7, Kamnikar, Korošec 10, Breznikar, Musar-Kumer 2, Lukan 4, Valentinčič, Jurkovič, Hočevar 1, Lukič. Trener: Ribič Nedeljko, vodja moštva: Boris Korbar

RD Alples: Gartnar, Kavčič, Štremfelj 7, Rant 7, Kržišnik 2, Božnar, Šmid 2, Žagar, Kutin, Arman 2, Bergant 3, Tušek 3, Kavčič. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

Sedemmetrovke: RK Kronos 7(10), RD Alples 6(8), RD Moškanjci – Gorišnica 3(4)
Izključitve: RD Alples 5, RK Kronos 0

V letošnji sezoni iz gostovanj še nismo prinesli veliko točk. V Logatec smo se kljub temu, da je bilo v ekipi le 13 igralcev, odpravili po zmago, vrnili pa smo se s točko, s katero pa smo glede na potek srečanja na koncu lahko zadovoljni. Kot že omenjeno, smo na gostovanje odšli zelo oslabljeni, saj v letošnji sezoni nimamo ravno sreče s poškodbami, kar pa je priložnost za tiste, ki so v dosedanjem delu sezone dobili mogoče malo manj priložnosti za igro.

Že začetek tekme je nakazal, da bo to zelo težka tekma, saj so se naši igralci hitro znašli v zaostanku, tudi zaradi nekaj zelo spornih sodniških odločitev. Igra ni stekla ne v napadu, v obrambi pa kljub temu, da ni bilo veliko zadetkov, nikakor niso uspeli ustaviti dveh ključnih igralcev nasprotnikov. Prednost domačih je narasla tudi že na +5 zadetkov (15:10), ob polčasu pa je znašala +4 (16:12).

V drugem polčasu so naši fantje končno zaigrali vsaj malce bolje in počasi pričeli s topljenjem razlike. Pri rezultatu 19:19 je bila tekma ponovno povsem odprta, uspelo nam je tudi povesti 21:22, imeli smo napad za vodstvo s +2, ki pa smo ga nespametno zapravili in dovolili domačinom, da so izenačili, v zadnjem napadu pa je že po sodnikovem žvižgu Gartnar preprečil zmago domačinov z obrambo strela iz 9m.

Članska ekipa ostaja na 4. mestu lestvice, v naslednjem krogu pa nas čaka še zadnja tekma v jesenskem delu sezone, ko v domačo dvorana prihaja ekipa RK Velika Nedelja. Fantje se želijo od jesenskega dela sezone in od Vas gledalcev posloviti z zmago!