RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK CERKLJE-RADOVLJICA 22:26 (11:14)

Železniki, športna dvorana. Gledalcev 70; Sodnika: Kikel Rok, Zupan Rok

RD Alples: Gartnar, Kavčič, Korošec 3, Štremfelj 6, Rant 1, Kržišnik 1, Kutin, Kavčič, Šmid, Žagar J., Arman 3, Božnar, Bergant 4, Resnik 4, Kavčič. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Cerklje-Radovljica: Miščevič, Peterlin, Ferjan 1, Soklič, Stare 10, Debelak 6, Grašič 1, Fajon 3, Križaj 3, Kovač, Fajon M., Valjavec 1, Muršec 1, Tomac-Teržan. Trener: Cuderman Jože, vodja moštva: Fajon Robert.

Sedemmetrovke: RD Alples 2(6), RK Cerklje-Radovljica 6(7)
Izključitve: RD Alples 7, RK Cerklje-Radovljica 4

Vsake serije je enkrat konec, tako se je v soboto končal niz neporaženosti v domači dvorani v letošnji sezoni. Na vrsti je bil derbi med gorenjskima ekipama, domačimi RD Alples in združeno ekipo RK Cerklje – Radovljica.

Na začetku je kazalo na novo zmago domačih, saj so po zgrešenih strelih gostov hitro povedli s 3:0, po nekaj strelih na prazna vrata, saj so gostje celotno tekmo igrali s 7 igralci v polju, torej brez vratarja, pa je prednost znašala že štiri zadetke (8:4). Takrat je gostujoči trener vzel minuto odmora, preporodil svoje igralce, ki so zaigrali kot prerojeni in naredili delni izid 0:6 (8:10). Pomagala ni niti minuta odmora domačega trenerja, žoga ni in ni hotela v gol. Polčas se je končal z izidom 11:14.

V drugem polčasu je domača ekipa samo na začetku pokazala, da tekma še ni odločena, uspelo jim je zmanjšati razliko le na gol zaostanka (13:14), potem pa je gostujoča ekipa vseskozi vodila vsaj z tremi zadetki prednosti. V samem zaključku tekme je domača ekipa še uspela priti na zaostanek dveh golov (20:22 in 22:24), za kaj več pa je zmeraj zmanjkalo nekoliko športne sreče. Domačim tokrat ni uspevalo prav ničesar, zgrešeni streli iz 7m – kar štirje, cel kup zgrešenih »zicerjev«, poleg tega pa svojega dne nista imela niti vratarja. Nasprotno je gostom uspevalo vse, goli v zadnjih sekundah napada, goli iz težkih priložnosti in lepe obrambe vratarjev.

Domačim fantom borbenosti ne moremo očitati, bo pa treba popraviti igro v napadu, predvsem število izgubljenih žog. Časa je dovolj, saj je naslednja tekma 10.03., v Pomurju, kjer bodo odigrali pomembno tekmo v boju za prva mesta na lestvici.