RD ALPLES ŽELEZNIKI : RD MOŠKANJCI – GORIŠNICA 23:36 (12:23)

Železniki, športna dvorana. Gledalcev 50; Sodnika: Colner Dejan in Šebek Luka

RD Alples Železniki: Gartnar, Kavčič 2, Korošec 11, Štremfelj 4, Stojanovič, Tomac – Teržan, Kržišnik, Božnar, Kutin 1, Šter 2, Tušek 3. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RD Moškanjci – Gorišnica: Mendaš, Korez 2, Lorenčič 2, Šandor 5, Ozmec 3, Letonja, Geč M. 5, Geč N., Geč B. 7, Ranfl, Sok 8, Ivančič 1, Tement, Leben 3. Trener: Radujkovič Siniša, vodja moštva: Ranfl Simon.

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 2(3), RD Moškanjci – Gorišnica 3(5)

Izključitve: RD Alples Železniki 6, RD Moškanjci – Gorišnica 3

V domačo dvorano so prišli gostje iz RD Moškanjci – Gorišnica, ki so pred tekmo zasedali 4. mesto, medtem ko so bili naši fantje na lestvici na 5. mestu. Glede na položaj na lestvici je bilo pričakovati pravi derbi, ki pa so ga domači zopet pričakali oslabljeni. Vrnila sta se sicer Korošec in Kržišnik, manjkajočim pa se je pridružil še Rant, kar je pomenilo, da domači trener sploh ni imel igralca, ki bi lahko igral na položaju desnega krila in je bil tako primoran k veliko improvizacijam.

Prvi so z zadetkom Geča, na koncu drugega strelca gostov, povedli gostje. Na domači strani je bil na začetku za igro razpoložen edino Korošec, ki je zadel prve štiri gole za domače in tako poskrbel, da gostje niso že takoj na začetku preveč ušli. V prvem delu smo gledali izenačeno tekmo, v drugi polovici polčasa, pa so gostje počasi, gol za gol, povečevali svojo razliko, ki je ob polčasu znašala že gromozanskih -11 (12:23). S tako veliko razliko domači doma niso izgubljali že dolgo časa.

V drugem polčasu se slika ni bistveno spremenila, razpoloženih je bilo premalo domačih igralcev, tako da so gostje z lahkoto vseskozi vzdrževali razliko blizu 13 zadetkov, domači pa so delali preveč napak, tako v napadu, kot tudi v obrambi, ko pa so se že skoraj veselili zadetka, pa jim je le tega večkrat preprečil tudi odlični gostujoči vratar.

Poškodbe in bolezni so več kot očitno terjale svoj davek, treningi ne morejo biti enako kakovostni, če ne trenira celotna ekipa, zato upamo, da se poškodovani čim prej vrnejo v tekmovalni ritem. December bo še zelo naporen, že prihajajoči vikend nas čaka gorenjski derbi, v domačo dvorano prihaja visokoleteča združena ekipa RK Cerklje – Radovljica, ki še ne pozna poraza, potem pa nas 12.decembra čaka še pokalna tekma, prav pri sobotnih nasprotnikih, tokrat v njihovi dvorani.