Razpad igre v drugem polčasu odnesel pozitiven rezultat.

RD Alples Železniki – RK Pomurje 27:39(14:18)

Železniki, športna dvorana, gledalcev 70; sodnika Dejan Colnar in Luka Šebek

RD Alples: Gartnar, Korošec 9, Kavčič, Gortnar, Marin 3, Prezelj 2, Kržišnik, Žagar 2, Kutin, Rant, Šmid, Božnar, Arman 4, Bogataj, Stojanovič 3, Kavčič. Trener: Agron Šefketi

RK Pomurje: Kreft 11, Kreslin, Sever, Kozelj M. 12, Blažič, Miloševič, Hegelj 2, Šavelj, Roškar, Falež 2, Kozelj V. 3, Kameršak 1, Štumpf, Gregorec 6, Jankovič 2, Raj. Trener: Alan Potočnjak

Sedemmetrovke: RD Alples 4(1), RK Pomurje 8(8)
Izključitve: RD Alples 5, RK Pomurje 6

Spodbuden začetek, tekoča igra v napadu in obrambe Tomaža Gartnarja vse do nekje 20. minute, ko so gostje nekoliko stisnili v obrambi in si do konca polčasa uspeli priigrati prednost štirih zadetkov. Nič še ni bilo izgubljenega, a v drugem delu igre so naši igralci le s težavo prihajali do zadetkov, gostje pa so pridno polnili gol domačih. Do konca srečanja so si uspeli zagotoviti varno prednost in v Pomurje odhajajo z dvema zasluženima točkama. Končni rezultat: 27:39. Prihodnji teden pa novo zahtevno gostovanje v Grosupljem.