Še druga zmaga na gostovanju!

51400265_2235356533370460_638436043757977600_n

RK METLIKA : RD ALPLES ŽELEZNIKI 29:35 (16:21)

Metlika, športna dvorana; Sodnika: Miklavčič Miha in Gorišek Roman

RK Metlika: Radoš, Kočevar, Šikonja, Krajačič 1, Hutar 6, Dragovan, Mužar 3, Dokl 7, Kadunc-Predovič 3, Bede-Jakovinac 4, Pečarič 2, Malešič 3. Trener: Milek Peter, vodja moštva Dejanovič Ilija.

RD Alples Železniki: Kavčič 1, Korošec 9, Rant 2, Štremfelj 6, Stojanovič 2, Tomac – Teržan, Šmid, Kržišnik 4, Arman, Božnar 2, Šter, Tušek 9, Gartnar. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

Sedemmetrovke: RK Metlika 2(5), RD Alples Železniki 4(4)

Izključitve: RK Metlika 3, RD Alples Železniki 5

Še druga zmaga na gostovanju!

V soboto, 09.02.2019, je bilo v sklopu 11. kroga 2. državne lige na vrsti še drugo zaporedno gostovanje naših fantov, tokrat v oddaljeni Metliki. Metličani so bili edini, ki so v prvih treh domačih tekmah uspeli odnesti točko iz Železnikov, zato se je že vnaprej vedelo, da to gostovanje ne bo lahko, poleg tega pa so si domačini želeli tudi prve domače zmage.

Tekmo so bolje odprli gostje in povedli z 0:1, gledali pa smo lahko izenačeno tekmo, kjer so domačini prvič uspeli povesti pri rezultatu 3:2. Kot se je izkazalo na koncu, je bilo to prvo in zadnje vodstvo domače ekipe na tej tekmi. Naši fantje so nato uspeli narediti delni izid 1:5 in povesti z rezultatom 4:7. Domači trener je reagiral z minuto odmora, ki pa domačim ni pomagala, saj se je prednost gostov le še večala in je bila najvišja pri rezultatu 5:12. Do konca prvega polčasa se je domačim uspelo nekajkrat približati na -3 gole zaostanka, ob polčasu pa je bilo 16:21.

Drugi polčas je pripadel domačinom, ki so pokazali veliko boljšo igro, kar se je pokazalo tudi na rezultatu. Vztrajno so zmanjševali razliko in niti minuta odmora našega trenerja ni pomagala. Pri rezultatu 28:29 v 53. minuti je bila tekma ponovno odprta, vendar so domačini porabili preveč moči, da bi uspeli izenačiti ali povesti in na koncu je sledil nov padec v njihovi igri, kar so naši fantje z delnim izidom 0:5 izkoristili in slavili novo zmago, z rezultatom 29:35.

S to zmago se je naša ekipa s tekmo manj približala RD Moškanjci – Gorišnica na zgolj točko zaostanka, saj so izgubili na gostovanju pri RK Kronos.

V soboto člansko ekipo čaka novo gostovanje, tokrat pri ekipi RK Sevnica, ki je v domači dvorani pustila več kot odličen vtis in izgubila le z golom zaostanka. Rezultat na koncu je bil 33:32, kar pomeni, da nas čaka nova težka tekma.