RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK SEVNICA 33:32 (15:14)

Železniki, športna dvorana. Gledalcev 50; Sodnika: Lesar Franc in Kočevar Peter

RD Alples Železniki: Žagar 1, Kržišnik 2, Kavčič, Korošec 5, Rant 1, Tomac – Teržan, Štremfelj 8, Stojanovič 4, Šmid 2, Arman 5, Kutin, Tušek 5, Gartnar. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Sevnica: Kolman Tim 1, Vrtovšek, Mrgole 9, Pinterič, Vukalič, Kolman T. 5, Krnc, Kadilnik V., Kuhar 2, Kovač 5, Kolman B., Kadilnik T., Kroflič, Mastnak 6, Žičkar 1, Janev 3. Trener: Kuhar Aleksander, vodja moštva: Kuhar Martin

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 2(3), KR Sevnica 1(2)

Izključitve: RD Alples Železniki 5, RK Sevnica 4

Zaradi gasilskega koncerta ob njihovi 120 letnici je bila tokrat tekma namesto v soboto že v petek, kar pa ni vplivalo na zopet lep obisk gledalcev, ki so imeli kaj za videti. Razburljivo tekmo in zmago domačih. Na začetku so manjšo pobudo prevzeli gostje, ki so vse do izenačenja na 4:4 vodili, kasneje pa so prevzeli pobudo domači in uspeli povesti tudi z dvema zadetkoma razlike. V nadaljevanju sta se nato obe ekipi izmenjevali v vodstvu, bolje pa so ga zaključili domači, ki so na odmor odšli s prednostjo 15:14. V prvem polčasu smo tako videli kar veliko golov, kar pomeni, da sta obe ekipi večji poudarek dajali na napadu in se malce manj posvečali obrambi. Pri domači ekipi se je prav gotovo poznala tudi odsotnost zaradi bolezni enega izmed stebrov obrambe, Božnarja.

Drugi polčas so bolje začeli domači, ki so vseskozi nadzorovali tekmo in večali vodstvo, tako da jim je uspelo povesti že s +4, kar je prisililo gostujočega trenerja, da je vzel minuto odmora. Gostom to ni veliko pomagalo, igralo se je gol za gol, vse do zadnjih trenutkov tekme. Domači so prehitro pomislili, da sta dve točki že ostali doma, gostje se s tem niso strinjali in počasi topili domače vodstvo. Čeprav celotni drugi polčas niso niti enkrat izenačili, kaj šele vodili, se jim je v zaključku tekme ponudila celo možnost za zmago. Domači so nespametno zapravili nekaj napadov, gostje pa hitro in učinkovito zaključevali in izenačili (32:32), ter imeli celo možnost za vodstvo, ki pa so ga na srečo zapravili.

Domačim je tako ostalo še dovolj časa za zadnji napad, domači trener je vzel minuto odmora, kjer je igralcem natančno razložil kako naj zaključijo. Zaradi pasivnega napada sta sodnika že dvignila roki, nato pa je Štremfelj le nekaj sekund pred iztekom časa na črti našel samega Ranta, ki je rutinirano zadel za vodstvo in zmago. Veselje se je pričelo, vendar je gostom ostala še 1 s, poskušali so z metom iz sredine, vendar so bili pričakovano neuspešni in točki sta ostali doma.

S to zmago so domači zaključili tris domačih tekem z lepo bero 5 točk, sedaj jih čaka nekaj pavze zaradi praznikov, nato pa sledi gostovanje pri prvem favoritu lige MRK Ljubljana v Ljubljani. Hvala gledalcem za dosedanjo podporo, doma pa se zopet vidimo 17.11.2018, ko prihajajo gostje iz Radgone.