V peto ni uspelo!

47575090_2207923889531518_3031373726944854016_n

RD MOŠKANJCI – GORIŠNICA : RD ALPLES ŽELEZNIKI 34:31 (16:19)

Gorišnica, športna dvorana; Sodnika: Fink Boris, Vesel France

RD Moškanjci – Gorišnica: Mendaš, Lorenčič 3, Šandor 10, Bedrač 7, Ozmec 2, Letonja, Muršič, Geč N., Geč B. 6, Ranfl, Sok5, Bratuša, Tement, Leben 1. Trener: Radujkovič Siniša.

RD Alples Železniki: Rant 5, Štremfelj 5, Korošec 8, Stojanovič 2, Tomac – Teržan, Šmid 3, Kržišnik 4, Arman 2, Božnar, Tušek 2, Gartnar. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

Sedemmetrovke: RD Moškanjci – Gorišnica 0(4), RD Alples Železniki 4(8)

Izključitve: RD Moškanjci – Gorišnica 5, RD Alples Železniki

V peto ni uspelo!

V soboto, 30.03.2019, je bilo v sklopu 16. kroga 2. državne lige na vrsti peto gostovanje naših fantov, in sicer v Gorišnici pri RD Moškanjci – Gorišnica. Spomin na domačo tekmo, kjer so gostje visoko premagali domače z rezultatom 23:36 je bil še kako živ, zato so si fantje želeli boljšega rezultata, na dosedanjih štirih gostovanjih pa jim je uspelo doseči prav toliko zmag. Poleg tega pa je šlo tudi za tekmo 4. in 5. uvrščenega na lestvici.

Tekma se je začela zelo izenačeno in do rezultata 4:4 si nobena ekipa ni uspela priigrati občutnejšega vodstva. Našim je nato uspelo povesti z 4:6, vodstvo pa ni trajalo dolgo. Prvo vodstvo za dva zadetka prednosti je domačim uspelo priigrati šele pri izidu 15:13, nato pa je sledilo obdobje boljše igre gostov in delni izid 0:5, ter vodstvo s +3. Do konca polčasa je nato obema ekipama uspelo doseči še dva zadetka, kar je pomenilo, da so naši fantje odšli na prvi polčas s prednostjo treh zadetkov pri rezultatu 16:19.

Upali smo, da bodo naši fantje s tako igro nadaljevali tudi v drugem polčasu, vendar so motivirani domačini že takoj na začetku stopili na plin, ulovili goste in uspeli povesti s 4 zadetki prednosti (28:24). Ko smo vsi mislili, da je tekma že odločena, pa je našim fantom uspel preobrat, tako da je Kržišnik v 54. minuti zadel za le zadetek zaostanka (30:29), za kaj več pa je zmanjkalo moči, saj je bila naša klop precej kratka, kar se seveda na koncu pozna.

RD Moškanjci – Gorišnica je s to zmago uspelo doseči dve novi točki in po vsej verjetnosti končno 4. mesto, našim pa preostane borba za 5. mesto na lestvici. V soboto sledi gorenjski derbi proti RK Cerklje – Radovljica, še zadnje gostovanje v tej sezoni, nato pa zaključek sezone z zadnjo tekmo v domači dvorani, ko prihaja ekipa RK Kronos.