RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK VELIKA NEDELJA 28:25 (14:13)

Železniki, športna dvorana. Gledalcev 100; Sodnika: Košir Boris in Sintič Boris

RD Alples: Gartnar, Kavčič 1, Štremfelj 4, Rant 5, Kržišnik 1, Božnar, Rant, Šmid 5, Kutin 1, Arman 3, Bergant 4, Tušek, Resnik 4, Kavčič. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Velika Nedelja: Kosi, Gašič, Bezjak, Praprotnik 1, Bokša, Fekonja, Sok 3, Meško 7, Škrjanec, Lorenčič 5, Cimerman 1, Zorec 3, Bombek 5. Trener: Mesarec Robert, vodja moštva: Meško Janko

Sedemmetrovke: RD Alples 4(7), RK Velika Nedelja 2(2)
Izključitve: RD Alples 2, RK Velika Nedelja 5

Po dveh tekmah, ki sta se končali z remijem, smo si vsi želeli, da bi fantje na premor odšli z zmago in novima dvema točkama. V goste je prišla ekipa iz Velike Nedelje, ki je v dosedanjem delu prvenstva dosegla 7 točk. Večji del prvega polčasa je bila tekma izredno izenačena, gol za gol, največ pa so vodili gostje za dva zadetka. Prav v zaključku tekme pa je domačim z uspešno obrambo in golom ob pisku sirene uspelo povesti za gol (14:13).

V drugem polčasu je prav tako sledila izjemno izenačena tekma, gostje so povedli, potem pa so domači na krilih veliko boljše obrambe uspeli narediti delno razliko 5:0 in povedli z rezultatom 20:16. Na žalost pa prednosti niso znali zadržati in namesto, da bi že na sredini polčasa odločili zmagovalca, dopustili gostom, da so se približali le na gol zaostanka (20:19) in kasneje tudi da so izenačili (23:23). Na koncu je odločila večja zbranost v zaključku tekme in zmaga je povsem zasluženo ostala doma.

Sedaj fantje odhajajo na zasluženi premor, vsaj kar se tekem tiče, nova domača tekma pa sledi 3. februarja. Domačim bo premor zelo koristil, saj veliko igralcev pestijo poškodbe, tako da bodo čas do naslednje tekme lahko izkoristili za saniranje poškodb, februarja pa sledijo nove borbe za nove zmage.

Ekipa je v dosedanjem delu prvenstva dosegla 12 točk, kar je več kot v celotni lanski sezoni (8 točk), in le za točko zaostaja za 2. in 3. mestom. Spomladanski del sezone bo še zelo zanimiv!