Zanesljiva zmaga!

IMG_20181116_195457

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK ARCONT RADGONA 35:28 (20:12)

Železniki, športna dvorana. Gledalcev 50; Sodnika: Marinkovič Leon in Vidali Žiga

RD Alples Železniki: Kavčič 6, Korošec 2, Rant 2, Štremfelj 7, Stojanovič 2, Tomac – Teržan, Štremfelj 7, Kržišnik 3, Arman 5, Božnar 1, Kutin 1, Šter 2, Tušek 4, Gartnar. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Arcont Radgona: Perša, Šijanec 1, Rojht 14, Gorjup, Kous, Šijanec 2, Bratkovič 2, Benko 1, Cotič 5, Kolbl 3, Vrbnjak. Trener: Potočnjak Nedjeljko

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 3(3), RK Arcont Radgona 4(5)

Izključitve: RD Alples Železniki 3, RK Arcont Radgona 1

Tudi tokrat se je tekma namesto v soboto, odigrala že v petek, kar pa domačih igralcev ni zmedlo. Gostje so sicer na začetku tekme še lahko držali tempo domačih igralcev, povedli tudi s 3:4, potem pa od rezultata 5:5, ko je bilo na tekmi še zadnjič izenačeno, niso več zmogli resneje ogroziti domače zmage.

Po izenačenju 5:5 je sledila serija 5:0 in lahko bi rekli, da je bila tekma že skoraj odločena. Do konca prvega polčasa so domači igralci vseskozi povečevali razliko, ki je bila največja prav na koncu prvega polčasa, ko je za +8 s svojim tretjim golom poskrbel Kržišnik (20:12).

Tudi v drugi polčas so domači igralci stopili silovito in še povečevali svojo prednost, ki je bila najvišja +13 (27:14), nato pa so se z rezultatom zadovoljili in gostom pustili, da so se jim približali na +7 (35:28). V drugem polčasu tako nismo spremljali preveč zanimive tekme, so pa dobili priložnost za igro prav vsi igralci, ki so bili tokrat v postavi (zaradi poškodb in obveznosti so manjkali Žagar, Resnik in Šmid) in prav vsi, razen vratarjev so se tudi vpisali med strelce.

Zbirali smo tudi prostovoljne prispevke za družino Dovžan iz Tržiča, katere jim bomo kar se da hitro tudi izročili.

Sedaj pa sledi veliko težja tekma in sicer gostovanje pri lanskoletnem 1.B ligašu, ki je do sedaj izgubil le tekmo proti MRK Ljubljana. Po tej tekmi pa bo bržkone že veliko več jasno, kakšen je domet letošnje ekipe.