RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK AJDOVŠČINA 35:27 (15:10)

Železniki, športna dvorana. Gledalcev 70; Sodnika: Teršek Miran, Žibert Aljoša

RD Alples: Kavčič, Korošec, Štremfelj 6, Rant 4, Kržišnik 1, Žagar O. 3, Kutin 2, Kavčič, Šmid 6, Žagar J. 3, Arman 1, Bergant 2, Resnik 7, Gartnar. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Ajdovščina: Štancar 2, Velikonja 1, Svetik 2, Vidic 1, Stanič, Pelicon 8, Gregorc, Bizjak 3, Bratina 2, Vunjak, Polanc 1, Koren 6, Žbogar 1, Krauthaker. Trener: Leban Branko, vodja moštva: Žorž Robi.

Sedemmetrovke: RD Alples 3(3), RK Ajdovščina 4(8)
Izključitve: RD Alples 4, RK Ajdovščina 5

Prva tekma spomladanskega dela je prinesla zmago na derbiju proti drugo uvrščeni ekipi RK Ajdovščina. Domača ekipa je še zmeraj pogrešala poškodovane Tuška, Stojanoviča in pa najboljšega strelca ekipe jesenskega dela Korošca, ki je sicer bil v ekipi, vendar je odigral le nekaj minut, od ekipe pa se je poslovil tudi Rant. Glede na uvrstitev na lestvici je bilo pričakovati zelo razburljivo tekmo, seveda pa smo upali na domačo zmago.

Domača ekipa je že takoj na začetku prevzela pobudo in povedla celo s štirimi zadetki razlike (8:4). Po minuti odmora gostujočega trenerja so gostje začeli igrati veliko bolje v obrambi in kar nekaj minut niso dopustili domačim, da bi dosegli gol in celo izenačili izid (9:9). Na srečo je v tem delu tudi domača obramba delovala dobro, kljub slabšemu napadu in po nekaj slabših minutah znova odigrala veliko bolje, tako da so na odmor odšli celo s petimi goli razlike (15:10).

Velikokrat v letošnji sezoni smo že videli, da je po dobrem prvem polčasu, domača ekipa v drugem padla in dovolila nasprotnikom, da jih ujame. Včeraj na srečo ni bilo tako. Kljub slabši obrambi, je tokrat odlično dovoljeval napad. Gostje so se v drugem polčasu nekajkrat približali na +4, bližje pa jim ni uspelo priti. V drugem polčasu so tako priložnost dobili tudi mlajši in si pridobili dragocene izkušnje in tekmo mirno pripeljali do konca z rezultatom 35:27. Rezultat pomeni lep obet pred naslednjim gostovanjem, ko ekipa odhaja k RK Metlika.

V domači dvorani smo proti njim dosegli lepo zmago z rezultatom 31:24, kar pa ne pomeni veliko, saj tokrat odhajamo na gostovanje, kjer znajo pokazati veliko boljšo igro, mi pa si prav tako želimo nove zmage in s tem priključka vrhu lestvice.