Zmagovito v domači dvorani

IMG_20171007_202857

RD Alples Železniki – RK Metlika 31:24 (18:8)

Železniki, športna dvorana, gledalcev 60; sodnika Pajič Ilija in Rantah Tomaž

RD Alples: Gartnar, Gortnar, Kavčič, Štremfelj 4, Rant L. 4, Kržišnik, Žagar 3, Kutin, Stojanovič, Rant E., Šmid 3, Božnar 3, Tušek 1, Resnik 11, Kavčič. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič;

RK Metlika: Šikonja J. 3, Krajačič, Hutar 6, Dragovan, Kordiš 3, Mužar 6, Dokl 5, Bede-Jekovinac, Šikonja R., Pečarič, Pavlovič 1, Muc. Trener: Milek Peter, vodja moštva: Dragovan Tadej;

Sedemmetrovke: RD Alples 1(1), RK Metlika 3(4)
Izključitve: RD Alples 5, RK Metlika 4

Zmagovito v domači dvorani

Po slabi predstavi na gostovanju v Ajdovščini, je bila na vrsti prva domača tekma, nasprotnik pa ekipa RK Metlika, ki je na prvi tekmi v sezoni prav tako izgubila in sicer proti ekipi iz Cerkelj. V ekipi sta bila tokrat tudi Blaž Resnik, ki je dosegel 11 golov in Jernej Štremfelj, ki je dosegel 4 zadetke, zaradi kazni pa je manjkal najboljši strelec ekipe lanske sezone Jan Korošec. Kljub vsemu, drugega kot zmaga tokrat ni prišla v poštev, in mogoče je prav ta pritisk botroval izenačenemu začetku tekme. Izid je bil izenačen do izida 4:4, nato pa so domači fantje nekoliko stopili na plin, Gartnar je zaklenil svoja vrata in to je botrovalo delnemu izidu 6:0. Do konca prvega polčasa je poskušal gostujoči trener tudi z minuto odmora spreobrniti potek tekme, ampak tudi to ni pomagalo, saj se je prednost samo še večala in je ob polčasu znašala že lepih +10, rezultat pa 18:8. Drugi polčas se je odvijal po skoraj podobnem scenariju kot prvi, prednost pa se je vseskozi gibala okoli 10 golov. Proti koncu tekme, ko je bil zmagovalec že znan, je ekipa nekoliko popustila in dovolila nasprotniku, da je vsaj nekoliko zmanjšal razliko. Prvi dve točki sta tu, vendar ena lastovka še ne prinesi pomladi, naslednjo soboto ekipo čaka že novo težko gostovanje, pri lanskem 1.b ligašu iz Cerkelj, kjer bo potrebno ponovno pokazati pravi obraz, v ekipo pa se vrača tudi Jan Korošec.