Fenomenalna borba vse do 50. minute, potem pa je žal zmanjkalo energije!

RD Alples Železniki – RK Drava Ptuj 18:26(11:10)

Železniki, športna dvorana, gledalcev 100, sodnika: Branko Pirc in Miran Teršek

RD Alples: Korošec 2, Damian 3(2), Prezelj 1, Rant A., Rant M., Habjan 1, Rant E., Pintar 1, Kutin, Kamenšek 3, Božnar, Bergant 2, Bradač 1, Šmid, Pfajfar 4, Kavčič.Trener: Agron Šefketi

RK Črnomelj: Cvetko 4, Janžekovič 3, Mlač, Jensterle 6, Bračič, Maroh, Krasnič, Bedenik, Sabo, Hrupič 5, Beđeti 2, Rosič, Jerenec 3, Đalamun 1, Žuran, Belec. Trener: Ivan Hrupič

Sedemmetrovke: RD Alples 2(2), RK Drava 4(3)
Izključitve: RD Alples 5, RK Drava 2
Rdeči karton: Prezelj Jaka (39. minuta; 3×2 minuti)

Odličen prvi polčas naših fantov, ki so vse od prve sekunde grizli v obrambi, v napadu pa igrali mirno in izkoriščali svoje priložnosti. Gostje so tekmo očitno vzeli malce preveč z ”levo roko” in bili ob polčasu, ko so naši fantje vodili z 11:10 vidno živčni. Vso do 45. minute je bil izid poravnan, naši fantje pa vse bližje velikemu presenečenju proti drugo uvrščeni(!!) Dravi. V 45. minuti pa je prišel mrk, gostje pa so izkoristili tudi dolgo klop in z različnimi rotacijami pokopali upe naših fantov na senzacijo. Sicer pa res velja pohvaliti borbenost naših fantov, ki niso obupali in grizli do konca, a žal je zmanjkalo moči za kaj več! Sledi gostovanje v Krškem.