KADETI: RD Alples Železniki – RK Duplje – Tržič 30:29 (13:12)

RD Alples Železniki – RK Duplje – Tržič 30:29 (13:12)

Železniki, športna dvorana, gledalcev 60, sodnika: Fajdiga in Teršek

RD Alples Železniki: Jagodic 1, Rešek 4, Bradač 6, Pratljačič, Košir, Kutin 6, Šmid 5, Čufar 1, Pintar 7, Kavčič, Bogataj 3, Gortnar. Trener: Anže Kavčič; Vodja moštva: Agron Šefketi

RK Duplje – Tržič: Aljančič, Jankovec 4, Lukan 9, Križaj, Bok 6, Šivic, Toporiš 5, Perko, Mavec 5, Valjavec. Trener: Zaplotnik J.; Vodja moštva: Jagodic M.

Sedemmetrovke: RD Alples 3(0), RK Duplje – Tržič 5(5)
Izključitve: RD Alples 7, RK Duplje – Tržič 5

Fantastična tekma z končnico za ljudi z dobrimi živci. V prvem polčasu smo spremljali težko tekmo polno ritma ter ostre igre tako, da sta sodnika imela kar precej dela s pomirjanjem strasti. Skozi celoten prvi del smo gledali igro gol za gol, ob koncu prvega pa izid 13:12 za domače igralce. Slika se v drugem polčasu ni spremenila, omeniti velja le sumljivo sojenje sodnikov, ki sta včasih delovala kar nekoliko ”zgubljena” na igrišču. Pri rezultatu 28:29 so gostje imeli celo napad za vodstvo s plus 2 a so domači ubranili napad in izenačili. V golu domačih je na koncu blestel Košir, ki je zaklenil svoja vrata. Pri izidu 29:29 so imeli domači napad za vodstvo in Pintar je 35 sekund pred iztekom igre zabil za vodstvo ter dvorano poslal v delirij. Gostje so takoj zahtevali time-out in pripravili napad, a domači so se uspeli ubraniti. Zares krasna tekma! Že naslednji teden pa sledi gorenjski derbi, ko v Železnike prihaja Loka.