ODLIČNI NUNČIČ HITRO ZATRL VSE MOŽNOSTI DOMAČIH

IMG_20221022_202252

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK DOL TKI HRASTNIK – 22:36 (8:17)

Železniki, športna dvorana, 100 gledalcev, sodnika: Pajić Ilija in Košir Boris, delegat: Stropnik Feliks

ODLIČNI NUNČIČ HITRO ZATRL VSE MOŽNOSTI DOMAČIH

RD ALPLES ŽELEZNIKI: Gartnar (2 obrambi), Berčič (7 obramb), Plestenjak 2, Pokorn 4 (1), Fojkar 4 (1), Kavčič 3, Pratljačič 1, Štravs, Štremfelj 1 (1), Mirčevski 1, Rakovec 2, Tušek 2, Frelih, Grbec 2,

RK DOL TKI HRASTNIK: Žibert (1 obramba), Nunčič (19 obramb), Šubaj, Jager 1, Ajdari 2, Zobarič 1, Urdih, Vujičić, Moljk 3, Zupanc 8, Prah, Blagotinšek 5, Simončič 3, Cigler 3, Šuntner, Sivka 10 (1),

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 6(3); RK Dol TKI Hrastnik 1(1)
Izključitve: RD Alples Železniki 3, RK Dol TKI Hrastnik 7

Po uspehu v prejšnjem krogu proti RD Herz Šmartno so ljubitelji v Železnikih lepo napolnili domačo dvorano, vendar je tokrat v goste prišla ambiciozna ekipa iz Hrastnika, ki je domačim gledalcem hitro pokazala, da jih zanimata samo dve točki. Domača ekipa, dodatno oslabljena za Stojanoviča, Mačka, Armana in Božnarja se je bila primorana zanesti predvsem na mlade moči, ki pa niso razočarali.

Veliko bolje so tekmo začeli gostje, ki so na krilih razpoloženega vratarja Nunčiča takoj povedli s 0:3, domačim je iz 7 m uspelo prvič zadeti šele v 7. minuti, tudi v nadaljevanju pa so imeli veliko težav pri doseganju zadetkov. V 15. minuti je bil domači trener ob visokem zaostanku 3:8 primoran vzeti minuto odmora, ki je vsaj nekoliko pomagala, domačim je uspelo znižati zaostanek na 5:8 in 6:9, nato pa je gostom uspel delni izid 0:4 in v 22. minuti je sledila še druga minuta odmora za domače. Do polčasa se slika na igrišču ni veliko spremenila in gostje so odšli na odmor z visokim in zasluženim vodstvom 8:17.

IMG_20221022_190600

V drugem polčasu so gostje vseskozi nadzorovali potek tekme in vodili z 10 zadetki prednosti. Domačim ni uspevalo prav nič, tudi če so izpeljali lepo akcijo, na koncu niso uspeli premagati gostujočega vratarja. Zato je trener domačih že zelo zgodaj na igrišče poslal mlajše igralce, katerim sta z nasveti na igrišču pomagala še Štremfelj in Pokorn. Kljub visokemu vodstvu gostov, so mlajši igralci pokazali, da bo na njih v prihodnje potrebno resno računati in poželi kar nekaj aplavza iz tribun. Do samega zaključka tekme so vseskozi držali prednost gostov pri 9 oziroma 10 zadetkih, le na koncu so nekoliko popustili, ter v 3 minutah dovolili gostom, da so prišli od rezultata 22:32 do končnega rezultata 22:36.

IMG_20221022_195100

Pri gostih je potrebno pohvaliti Nunčiča, ki je zbral kar 19 obramb, pri domačih pa Fojkarja, ki je dosegel največ zadetkov (poleg Pokorna) in sicer 4 (do sedaj vse skupaj 5), ob tem pa je potrebno omeniti tudi, da je svoj prvi članski gol dosegel Pratljačič, že v prvem polčasu, svoja prva gola je dosegel tudi Rakovec, od mlajših igralcev pa je zadel tudi Grbec.