POŠKODBE KROJIJO REZULTAT

307261944_501037285361853_5912243915303647640_n

RK JADRAN HRPELJE – KOZINA : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 29:22 (12:11)

Hrpelje, športna dvorana, 100 gledalcev, sodnika: Kikel Rok in Zupan Rok, delegat: Murko Uroš

RK Jadran Hrpelje – Kozina: Bekrič, Poles P. 3, Ojo Bubnič, Ganz 2, Poles J. 2, Antončič, Stavanja, Stančič T. 2, Ikanovič, Stančič To. 4, Ahlin 2, Muminovič 6, Tunanovič 7, Sanabor 1, Nadarevič, Šapla. Trener: Hrvatin Peter, vodja moštva: Stanonik Marko.

RD Alples Železniki: Plestenjak, Fojkar 1, Kavčič 5, Štravs, Štremfelj 11, Arman 3, Rakovec, Grbec 3, Gartnar, Berčič. Trener: Marko Berce, vodja moštva: Dražetič Igor.

Sedemmetrovke: RK Jadran Hrpelje – Kozina 11 (8), RD Alples Železniki 9 (8);
Izključitve: RK Jadran Hrpelje – Kozina 6, RD Alples Železniki 8;
Rdeči karton: Arman Tine (60. minuta)

Članska ekipa se je v okviru 4. kroga 1. B DRL odpravila na drugo gostovanje in sicer k ekipi RK Jadran Hrpelje – Kozina, ki si je napredovanje v 1. B DRL zagotovilo v lanski sezoni. Ekipi sta v tekmo vstopili z različnima izhodiščema, domači s senzacionalno točko v prejšnji tekmi proti lanskoletnim prvoligašem iz Šmartna, gostje pa s tremi zaporednimi porazi na pričetku lige. Poleg tega je ekipa na gostovanje odšla le s tremi krilnimi igralci Štremfljem, Kavčičem in Armanom, krožnim napadalcem Plestenjakom in dvema vratarjema Gartnarjem ter Berčičem, preostanek ekipe pa so tvorili še lanskoletni kadeti, ki pa se niso ustrašili priložnosti, ki jim je bila nepričakovano ponujena.

Neglede na dejstvo, da je bila gostujoča ekipa močno okrnjena, tega na igrišču ni bilo videti. Sicer so domači takoj na začetku povedli za 2:0, ampak v 10. minuti je bil rezultat že poravnan, v 13. minuti pa so naši fantje tudi prvič povedli. Vsaj malce so takrat tudi sami igralci začutili, da se lahko kosajo z nasprotniki. Izključitve na strani gostov so botrovale, da je domačim sicer uspelo povesti z dvema zadetkoma prednosti in so to prednost uspešno držali do 22. minute, ko je domači trener, nezadovoljen z igro v napadu zahteval minuto odmora. Kmalu je premor zahteval tudi gostujoči trener, vendar se slika na igrišču ni spremenila, domačim ni uspelo pobegniti na višjo prednost, prav tako pa se gostom ni uspelo približati na manj kot gol zaostanka. Na odmor so domači odšli s prednostjo 12:11, kar je bil glede na postavo gostov kar ugoden rezultat. Desno stran napada sta tako sestavljala Rakovec in Grbec, ki se je izkazal tudi z dvema zadetkoma.

V drugem polčasu so gostje preko Kavčiča hitro izenačili, nato pa se je z nekaj lepimi obrambami pri domačih izkazal Šapla in domači so počasi pričeli z višanjem prednosti, ki pa ni bila visoka, vse do 46. minute, ko pa jim je uspelo povesti že s 5 zadetki prednosti. Do konca tekme se je nato prednost vseskozi gibala okoli podobnega rezultata, gostom pa je zmanjkovalo moči za kaj več, saj prav veliko menjav trener ni imel na voljo.

Žal je bila ekipa preveč okrnjena, da bi lahko računala na presenečenje. Želimo si, da se poškodovani in bolni igralci čim prej vrnejo, ampak to se žal ponavljamo že celoten september. V soboto čaka ekipo nova domača tema, v goste prihaja ranjeni lev – ekipa RD Herz Šmartno, lanskoletni prvoligaš, ki pa mu v letošnji sezoni ne gre vse po načrtih. Upamo, da ne bodo ravno proti naši ekipi obrnili rezultatske krivulje!