RD Alples Železniki – RK Ajdovščina 23:23 (9:11)

opis2

Fantje skoraj izgubili že dobljeno tekmo. Že začetek je nakazal, da bomo spremljali težko tekmo, polno tempa in ostre igre. Bolje so sicer začeli gostje, ki so povedli 2:4, a so jih naši fantje ujeli in povedli 5:4. Do konca prvega dela igre so si gostje sicer priigrali dva zadetka prednosti in polčas se je končal z izidom 9:11. V drugem polčasu pa pritisk naših fantov na začetku, a gostje se niso dali in Alples ni povedel več kot za gol. Kaj kmalu zatem pa so naši fantje pritisnili na plin in povedli za 3 gole. Takrat pa si je neumnost privoščil gostujoči vratar Čirkič, ki se je razjezil nad sodniško odločitvijo, prejel najprej izključitev za dve minuti, nato pa direkten rdeči karton. Za naše fante je bila to mat poteza, a spet so svojo vlogo odigrali živci ter tehnične napake. Gostje so se približali in celo izenačili, za nameček pa imeli celo napad za zmago, ki pa so ga naši fantje ubranili. Za njih je to prva točka letos in upajmo, da se bo ta bera točk do konca sezone se znatno povečala.