RD Alples Železniki – RK Damahaus Cerklje 21:23 (11:13)

Železniki, športna dvorana; gledalcev 30. Sodnika: Gregorc in Zupan
RD Alples Železniki: Romič 1, Pintar 9, Kutin 3, Čufar K., Kejžar, Pratljačič, Košir,
RK Damahaus Cerklje: Paškič 6, Kokl 3, Dolžan 2, Dulc 4, Močnik 5, Zajc 3.
Trener: Matija Mušič

Sedemmetrovke: RD Alples 1(0), RK Cerklje 1(0)
Izključitve: RD Alples 1, RK Cerklje 2

Nov tesen poraz naših fantov, ki še vedno ostajajo brez zmage. Izenačen začetek in prav tako izenačen skoraj celoten prvi polčas, a na koncu prvega dela igre so gostje prišli do prednosti za dva gola. Slaba igra domačih je botrovala k temu, da je bil domači trener zelo glasen med polčasom v slačilnici. Kot kaže so ostre besede zalegle in fantje so na začetku drugega polčasa pokazali jekleno obrambo ter učinkovito igro v napadu ter povedli za 3 zadetke. Potem pa se je ponovila stara zgodba. Fantje so padli v krizo in gostje si jih ujeli ter prehiteli. Ob koncu je bil izid 21:23 in naši fantje so imeli možnost za izenačenje a so zapravili dva napada. Na koncu je treba reči, da so si gostje kljub kratki klopi zmago zaslužili, saj so pokazali večjo motivacijo in željo, naši fantje pa se morajo naučiti igrati končnice tekem, saj so letos že precej tekem izgubili prav v tej fazi tekme. Naslednja tekma jih čaka že v torek ob 18:15, ko odhajajo na težko gostovanje v Radovljico.