Alplesovci drago prodali svojo kožo

IMG_20210417_185655

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK SVIŠ IVANČNA GORICA – 29:34 (17:16)

Železniki, športna dvorana, sodnika: Gorišek Roman in Miklavčič Miha, delegat: Okleščen Dušan

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak, Pokorn N. 1, Kavčič 1, Berce 7, Strehar 3, Hajduk, Štremfelj 4, Rant, Šmid, Mirčevski 2, Pokorn M. 1, Maček 4, Tušek 6. Trener: Agron Šefketi, pomočnik trenerja: Stare Kim, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Sviš Ivančna Gorica: Komar, Tekavec 4, Knez 2, Tekavčič, Mlakar, Kutnar 6, Pirnat 2, Podržaj, Marojevič 9, Sašek 3, Bregar, Jerlah, Zaletelj, Košir M. 6, Košir D., Vidmar 2. Trener: Polak Aleksander, pomočnik trenerja: Aksentijevič Miloš, vodja moštva: Pekojl Gregor.

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 2(2)m RK Krško 2(2)

Izključitve: RD Alples Železniki 0, RK Krško 8 min

Alplesovci drago prodali svojo kožo

V soboto, 17.04.2021, je bila v sklopu 7. kroga 1. B DRL, na vrsti druga domača tekma za naše fante, zaradi omejitev povezanih s COVID-om, pa zopet pred praznimi tribunami. Da naši navijači ne bi ostali brez možnosti, da bi tekmo videli, je z odličnim spletnim prenosom zopet poskrbel Gregor Galjot, za kar se mu najlepše zahvaljujemo!

IMG_20210417_190104

Domači so na začetku tekme prevzeli pobudo in pokazali, da bodo trd oreh za ekipo, ki v letošnji sezoni še ne pozna poraza. Povedli so z 2:0, vendar potem tudi hitro dovolili gostom, da so izenačili na 2:2, v 6. minuti pa so prvič povedli (3:4). Nato smo do 21. minute spremljali igro gol za gol, kjer sta se ekipi menjavali v vodstvu, nobeni pa ni uspelo povesti za več kot zadetek prednosti. V 20. minuti je domači trener zahteval minuto odmora, ki je domačim igralcem pomagala, da so uspeli prvič povesti tudi s +3 (15:12). Proti zaključku polčasa je domačim nekoliko zmanjkalo sape in gostje so se uspeli približati in tako na odmor odšli le z golom zaostanka (17:16).

IMG_20210417_194442

V drugem polčasu je na začetku domače igralce malce s tira vrgel sodniški par, ki bi mogoče lahko večkrat kaznoval grobo igro gostov v obrambi, ki so tako uspeli narediti odločilno razliko in povesti s +5. Domačim se je v 45. minuti uspelo približati na +2, za kaj več pa je zmanjkalo zbranosti in moči, blestel pa je tudi gostujoči vratar, kar so gostje izkoristili in tekmo mirno pripeljali do konca in zmagali z rezultatom 29:34. Veliko težje, kot kaže sam končni izid.

IMG_20210417_185758

Čestitke gostom za zmago, našim fantom pa za borbo. V začetku lige so imeli res težak razpored, saj so igrali proti tekmecem, ki so v samem vrhu lestvice. Sedaj pa prihajajo tekme, proti tekmecem, proti katerim pa bo potrebno pričeti zmagovati. Ne dvomimo v naše fante!