Člani v domači dvorani ponovno do zmage!

IMG_20191116_201304

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK ARCONT RADGONA 28:24 (15:11)

Železniki, športna dvorana, gledalcev 120; Sodnika: Humek Jože in Škvarč Rok

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak 4, Kavčič 2, Bergant Bernik 1, Štremfelj 12, Božnar, Rant, Šmid 2, Kržišnik, Arman, Maček 2, Tušek 2, Resnik 3. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Arcont Radgona: Perša, Šijanec 1, Ratnik, Gorjup 2, Rojht 13, Vrbnjak, Šijanec G., Bratkovič 3, Škrjanec 1, Plohl, Cotič 4, Štefanec. Trener: Potočnjak Nedeljko, vodja moštva: Perša Borut.

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 4(4), RK Arcont Radgona 7(7)

Izključitve: RD Alples Železniki 1, RK Arcont Radgona 2

Člani v domači dvorani ponovno do zmage!

V soboto, 16.11.2019, je bila v sklopu 5. kroga 2. državne lige na vrsti že tretja domača tekma v letošnji sezoni, ki je na tribune zopet privabila lepo število gledalcev. Pred tako številčno množico seveda točke morajo ostati doma, za kar so naši fantje tudi poskrbeli!

Gostje so pričeli z moško obrambo in si že takoj na začetku prislužili dva rumena kartona, domači fantje pa so kljub temu že takoj na začetku pokazali, da bodo točke ostale doma. V 8. minuti so prvič na tekmi povedli za dva zadetka, v 14. minuti že za štiri. Ko je že kazalo, da so gostje položili orožje, pa je sledilo obdobje slabše domače igre, predvsem številni zgrešeni streli iz 100% situacij in pa dobre obrambe gostujočega vratarja, kar je goste v 19. minuti vrnilo v igro in jim je uspelo izenačiti na 8:8. Nato pa so naši fantje zopet stopili na plin in le šest minut je bilo potrebnih za najvišje vodstvo na tekmi, ko je semafor kazal 13:8, zato je bil gostujoči trener primoran vzeti minuto odmora. Po tem so se gostje nekoliko zbrali in do polčasa uspeli nekoliko zmanjšati razliko, tako da je bil rezultat polčasa 15:11.

IMG_20191116_190829

V drugem polčasu so gostje prvih 10 minut še uspeli parirati domačinom, potem pa ponovno njihov mrk in iz zaostanka samo treh golov, so v pičlih šestih minutah naši fantje zopet naredili varno razliko osmih zadetkov (25:17) v 46. minuti. Nato pa je sledila bolj ležerna igra domačih fantov, ki so se že zadovoljili z zmago, kar pa jih bi skorajda drago stalo, saj je gostom v 57. minuti uspelo priti na le dva gola zaostanka (26:24), za kaj več pa jim je zmanjkalo sreče in moči, naši so zadeli še dvakrat in postavili končni rezultat 28:24, točke pa so zasluženo ostale doma, saj so domači vodili od prve do zadnje minute in tako opravičili vlogo favorita. Še zmeraj se pozna, da igra v napadu ni najbolj tekoča, popraviti je potrebno tudi realizacijo v napadu, saj je bilo tokrat zgrešenih veliko preveč čistih strelov. Obramba na trenutke izgleda neprebojna, se pa tudi v obrambi pozna, da ekipa še ni najbolje uigrana.

IMG_20191116_195825

Pri domačih se je ponovno najbolj izkazal Štremfelj z 12 zadetki, od tega štiri iz najstrožje kazni, pri gostih pa je bil nezaustavljiv Rojht, ki se je ustavil pri kar 13 zadetkih, pohvaliti pa je potrebno tudi vse vratarje, ki so zbrali lepo število obramb.

IMG_20191116_195355

Člansko ekipo zopet čaka domača tekma, tokrat za spremembo že v petek ob 18.30 uri. V našo trdnjavo prihaja ekipa RD Moškanjci – Gorišnica, ki se prav tako bori za sam vrh lige. Spomini na lansko domačo tekmo proti tej ekipi so boleči, saj so nas »razbili« z rezultatom 23:36, prav tako pa so bili z rezultatom 34:31 boljši na domačem terenu. Zato bo v petek potrebno pokazati najboljšo igro do sedaj, da nam lahko uspe »maščevanje«.

Zato vabljeni, da podprete naše fante v tej pomembni tekmi v boju za najvišja mesta.