Člani do zmage tudi na drugi domači tekmi, odlično tudi mlajše selekcije!

20191019_202600

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RD JADRAN HRPELJE – KOZINA 31:24 (11:12)

Železniki, športna dvorana, gledalcev 120; Sodnika: Gorišek Roman in Kržan Tomaž

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak 6, Kavčič 4, Bergant 10, Bernik, Štremfelj 2, Božnar, Stojanovič, Rant, Šmid, Kržišnik, Arman 1, Maček 3, Tušek 2, Resnik 3. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RD Jadran Hrpelje – Kozina: Poles 2, Smej 3, Orbanić, Stavanja 1, Poles J. 2, Galina 1, Pejaković, Mihalič – Tomažin, Berce, Rekič 4, Stančič 1, Peharc 5, Mičovič 5, Stanonik, Šapla. Trener: Hrvatin Peter, vodja moštva: Čuk Uroš.

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 3(5), RD Jadran Hrpelje – Kozina 4(5)

Izključitve: RD Alples Železniki 8, RD Jadran Hrpelje – Kozina 4

Člani do zmage tudi na drugi domači tekmi, odlično tudi mlajše selekcije!

V soboto, 19.10.2019, je bila v sklopu 3. kroga 2. državne lige (v 2. krogu smo bili prosti) na vrsti še druga zaporedna domača tekma v letošnji sezoni, ki je imela tudi dobrodelno noto, zato je bil pogled na polne tribune še toliko lepši. V goste je prišla ekipa, ki je lansko sezono končala mesto pred našo ekipo, kar je nakazovalo na zelo izenačen dvoboj.

20191019_191755

Kot pričakovano, smo v prvem polčasu tak dvoboj tudi videli. Gostje so preko Rekiča povedli, nato pa še stopili na plin in povedli celo z rezultatom 3:6, kar je bila tudi njihova najvišja prednost. Domačim je uspelo izenačiti pri rezultatu 7:7, nikakor pa jim v prvem polčasu ni uspelo povesti. Obramba je tako kot na prvi tekmi odlično delovala, nekoliko pa je šepal napad, kar je seveda glede na neuigranost pričakovano. Gostje so tako čez celotni prvi polčas držali prednost enega zadetka, na odmor pa sta ekipi odšli z rezultatom 11:12.

Na začetku drugega polčasa so gostje še držali tempo domačinov, ki pa jim je uspelo v 34. minuti tudi prvič povesti in sicer z rezultatom 14:13. Vodstva niso več izpustili iz rok, ampak iz minuto v minuto s strpno igro v napadu in borbeno v obrambi višali vodstvo, ki je v 49. minuti znašal že +7. Nato se nekoliko stopili iz plina in tekmo mirno pripeljali do konca z rezultatom 31:24.

20191019_202655

Pri domačih se je s kar 10 goli izkazal »novinec« Bergant Andrej, pri gostih pa sta bila z petimi zadetki najbolj učinkovita Peharc in Mičovič.

Člansko ekipo sedaj čaka nekaj premora, saj se tekmovanje nadaljuje 09.11.2019 s tekmo proti močni ekipi iz Sevnice. Do takrat je kar nekaj časa za trening in uigravanje, nato pa upamo na prvo zmago tudi v gosteh.

V tem vikendu so bile zelo uspešne tudi mlajše selekcije. Mlajši dečki B so z rezultatom 24:11 premagali ekipo RK Duplje, mlajši dečki A z rezultatom 22:10 RK Radovljico, medtem ko se kadeti sredi tekme zaostajali že za 7 zadetkov, nato pa uprizorili fantastičen zaključek in z rezultatom 38:35 premagali MRK Ljubljana. Za las so bili neuspešni le starejši dečki A, ki jim kljub veliki borbi ni uspelo premagati RD Slovan in so izgubili z rezultatom 36:32.