DOBER ODPOR ZDESETKANE EKIPE NA IGU

307261944_501037285361853_5912243915303647640_n

ŠD MOKERC – KIG : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 33:25 (15:11)

Ig, športna dvorana, 70 gledalcev, sodnika: Cankar Bojan in Cestnik Matic, delegat: Nikolič Dragan

ŠD Mokerc – Kig: Nosan, Balažic 7, Drnovšek 3, Tanko 6, Križman, Dular 1, Legen, Pekeč, Ropič 4, Kamenicki 4, Ravnikar 2, Šinigoj 1, Slomič, Rupret, Einfalt, Štrukelj 5. Trener: Stojemovič Branislav, vodja moštva: Rajk Martin.

RD Alples Železniki: Plestenjak 3, Pokorn N. 9, Fojkar 1, Kavčič 1, Štravs, Štremfelj 9, Mirčevski 8, Božnar 1, Maček 2, Rakovec, Nastran, Grbec, Berčič. Trener: Marko Berce, vodja moštva: Miran Bernik.

Sedemmetrovke: ŠD Mokerc – Kig 4 (6), RD Alples Železniki 7 (9);
Izključitve: ŠD Mokerc – Kig 5, RD Alples Železniki 4;

Članska ekipa se je v okviru 2. kroga 1. B DRL odpravila na prvo gostovanje in sicer k ekipi ŠD Mokerc – Kig. Domačini so v prvem krogu lige zanesljivo slavili, gostje pa nesrečno izgubili točko v domači dvorani. Glede na lansko sezono in pričetek prvenstva, so bili domačini vsekakor favoriti, naši fantje pa kljub dejstvu, da so tik pred tekmo ostali brez obolelih Štremflja in Armana, ter tudi kaznovanega Tuška in pa Gartnerja, na tekmo niso odšli z belo zastavo.

307299440_501037282028520_8507855860669607341_nFOTO: ŠD MOKERC -KIG

Domačini so hitro povedli, vendar si do 10. minute niso uspeli priigrati občutnejše prednosti, ko so uspeli povesti s 6:3 in gostujoča klop je reagirala z minuto odmora. Le ta veliko ni pomagala, našim fantom prednosti domačinov ni uspelo stopiti, po drugi strani pa tudi domačim ni uspelo vodstva povečevati. Domači so v prvem polčasu vodili z največ petimi zadetki prednosti in najmanj s tremi, na odmor pa so odšli s prednostjo štirih zadetkov (15:11).

307261944_501037285361853_5912243915303647640_nFOTO: ŠD MOKERC – KIG

V drugem polčasu, ki so ga bolje odprli gostje, je v 40. minuti Mirčevski zadel za zmanjšanje zaostanka 20:18 in tudi domači so bili primorani zahtevati minuto odmora. Le ta je obrodila sadove in domači so pričeli povečevati prednost in povedli s 5 zadeti prednosti. Sledil je še zadnji juriš naših fantov, uspeli so znižati prednost domačih na le 3 zadetke (26:23), imeli so tudi strel iz 7m, za zmanjšanje zaostanka na le dva zadetka, vendar strel žal ni bil uspešen. Nato je nekoliko padla motivacija, domačim je uspelo doseči nekaj lahkih zadetkov, priložnost za igro pa so dobili tudi igralci sklopi, to pomeni igralci mladinske selekcije, ki tako počasi nabirajo prepotrebne izkušnje. Zmaga je ostala doma, ŠD Mokerc – Kig je na koncu slavil z rezultatom 33:25, vendar smo mnenja, da rezultat nikakor ni pravi pokazatelj igre na igrišču.

307280174_501479375317644_5089403491977823762_nFOTO: ŠD MOKERC – KIG

Sledi domači gorenjski derbi proti ekipi RK Frankstahl Radovljica, ki so odlično štartali v novo sezono in v tem krogu doma premagali ekipo iz Hrpelj, v prvem krogu pa presenetili lanskoletnega prvoligaša RD Herz Šmartno. V domačo dvorano torej prihajajo kot favoriti, vendar to nič ne pomeni. Navijači, prav lepo vabljeni!