Iz težkega gostovanja s pomembno zmago!

IMG_20210421_215817

RK GROSUPLJE : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 25:32 (14:15)

Brinje, športna dvorana, sodnika: Colner Dejan in Šebek Luka, delegat: Frelih Marjan

RK Grosuplje: Magdalenič, Kitak A. 1, Pršina 6, Pišek, Mljuš, Zakošek, Butara, Kitak N., Slemenjak 4, Harbaš 1, Verič 1, Zafran 3, Lukan 6, Zakotnik 3. Trener: Podvršič Andraž, pomočnik trenerja: Kump Gašper, vodja moštva: Šiško Boštjan.

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak 1, Kavčič 3, Berce 8, Bernik 1, Hajduk, Štremfelj 4, Strehar 8, Šmid, Kutin, Pokorn M. 3, Tušek 4. Trener: Agron Šefketi, pomočnik trenerja: Stare Kim, vodja moštva: Igor Dražetič.

Sedemmetrovke: RK Grosuplje 2(2), RD Alples Železniki 4(4);
Izključitve: RK Grosuplje 3, RD Alples Železniki 4;

Močno oslabljena članska ekipa se je v sredo, 21.04.2021, v sklopu 4. kroga 1. B DRL (zaostala tekma) odpravila na težko gostovanje v Grosuplje. Domači so v preteklih tekmah dosegli že eno zmago in neodločen izid, naši fantje pa so v tekmo vstopili še brez točk, vendar odločeni, da dosežejo prvi točki v tej sezoni.

IMG_20210421_215707_resized_20210421_100014614

Začeli so odlično in povedli z 0:2, nato pa vodstvo hitro prepustili domačim, da so v 12. minuti povedli z 5:3. Nato smo do 25. minute lahko spremljali izredno izenačeno tekmo, ko si nobena ekipa ni uspela priigrati večje prednosti, nato pa se je našim le uspelo nekoliko odlepiti in povesti s 11:13, domači trener pa je hitro reagiral z minuto odmora. Sledilo je še nekaj trenutkov boljše igre gostov, ki so povedli tudi s +3, zaključek pa je vendarle pripadel domačinom, ki so do konca polčasa uspeli priti le na gol zaostanka (14:15).

Spodbuden rezultat za pričetek drugega polčasa, vendar smo v letošnji sezoni že prevečkrat videli, da so našim fantom v drugem polčasu nekoliko pošle moči. Do 45. minute smo vseeno lahko gledali izenačeno tekmo, z rahlo pobudo gostov, ki so vseskozi vodili z 2 ali 3 zadetki prednosti, v 46. minuti pa jim je uspelo prvič povesti s +4. Od takrat je šlo vse samo še navzgor! Hajduk v golu je pridno zbiral obrambe, igralci v napadu pa zabijali gole, rezultat tega pa je bil rezultat 22:29 v 56. minuti.

IMG_20210421_215532_resized_20210421_100015657

Do konca tekme se domačim ni uspelo približati, tako da so gostje zasluženo slavili prvo zmago v sezoni (25:32). Vendar časa za proslavljanje in počitek ni! Že v soboto jih čaka nova težka in pomembna tekma, odhajajo v goste k RD Rudar. Vsekakor obstajajo možnosti za nove točke, vendar samo, če bodo pokazali igro, kot včeraj. Upajmo, da jim včerajšnja tekma ni pobrala preveč moči in se bodo uspeli do sobote spočiti. RD Rudar je sicer prav tako igral tekmo med tednom, vendar že v torek, dan več za počitek torej.