ODLIČEN ZAKLJUČEK PRVEGA POLČASA DOVOLJ ZA NAPREDOVANJE

255506986_359269655873012_6127412986154007498_n

RK AJDOVŠČINA : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 26:27 (12:18)

Ajdovščina, športna dvorana, sodnika: Knez Matija in Smolko Mitja, delegat: Sintič Boris

RK Ajdovščina: Krauthaker, Štancar, Mičovič 3, Polanc 1, Svetik 8, Pregelj, Vidic, Kokan 2, Arifi 1, masilo 2, Furlan 2, Peljhan 5, Kastelic, Bratina, Miletič 2. Trener: Šimon Roman, vodja moštva: Ipavec Branko.
RD Alples Železniki: Plestenjak, Pokorn N. 2, Kavčič 1, Berce 1, Štremfelj 6, Arman, Pokorn M. 2, Maček 4, Tušek 11, Gartner, Berčič. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Stare Kim.

Sedemmetrovke: RK Ajdovščina 5(5) RD Alples Železniki 1(2);
Izključitve: RK Ajdovščina 5, RD Alples Železniki 3;

V 1/32 Pokala Slovenije je žreb določil, da se bo RD Alples pomeril z RK Ajdovščina, ki trenutno v 2. DRL še ne pozna poraza. Kljub temu, da se je naša ekipa na gostovanje odpravila oslabljena, brez nekaj pomembnih igralcev, pa smo še zmeraj veljali za vsaj papirnate favorite. Vendar je bilo to potrebno pokazati še na igrišču.

256252277_4701732703218495_7588487454789224338_n

Začelo se ni vzpodbudno, saj smo že v samem začetku tekme zapravili strel iz 7 m, vendar kljub temu prvi povedli. V začetku je v gostujočih vratih blestel domači vratar Kastelic, v napadu pa je Peljhan skrbel, da je bil izid vseskozi izenačen in da gostom ni uspelo že na začetku narediti razlike. Do 17. minute smo tako lahko spremljali igro gol za gol, gostje so povedli, domačini izenačili,… ko je Pokorn le zadel za gostujoče vodstvo z dvema zadetkoma razlike (8:10). V 20. in 21. minuti sta bila izključena dva domača igralca, kar so gostje izkoristili in povedli z rezultatom 10:14, domači trener pa je bil prisiljen vzeti minuto odmora. Domači so se po odmoru približali z dvema zadetkoma in ob rezultatu 12:14 je minuto odmora v 27. minuti zahteval tudi gostujoči trener. Kot da bi naše fante minuto odmora resnično zbudila, so v pičlih treh minutah naredili delni izid 0:4 in na odmor odšli z veliko prednostjo 12:18.

255521971_4701731483218617_8296784889746463365_n

Drugi polčas se je pričel z nekaj zapravljenimi napadi obeh ekip, nato pa je domačim vendarle uspelo izid nekoliko popraviti in zmanjšati zaostanek na 4 zadetke. Do 47. minute so gostje vseskozi vodili z udobno razliko 5 do 6 zadetkov, ko je domači trener zahteval minuto odmora. Po njej so veliko bolje zaigrali tudi domači, hitro zmanjšali zaostanek na 3 zadetke in prisilili gostujočega trenerja, da je tudi sam vzel minuto odmora. V 56. minuti je bilo udobnih 5 zadetkov prednosti za goste, vendar se domači niso predali. Tako kot gostje v 1. polčasu, so sedaj domači konec 2. polčasa stopili na plin in hitro kaznovali vsako napako gostov, ter poskrbeli za napet zaključek. V 59. minuti so se popolnoma približali, 26:27, trener gostov je zahteval novo minuto odmora, vendar so igralci žogo hitro izgubili in ponudili domačim priložnost za dosego izenačujočega zadetka. Pred tem so tudi domači zahtevali minuto odmora, na srečo pa v samem zaključku potem niso bili uspešni in zmaga ter s tem napredovanje je odšlo v Železnike.

256353985_4701732899885142_8643191606535689324_n

Sledi dan počitka, trening, nato pa se končno vidimo v domači dvorani. Po dolgem času bo torej članska ekipa odigrala tekmo doma, v goste prihaja odlična ekipa ŠRD Škofljica. Tekma se prične ob 19.00 uri, pred tem, ob 16.40 uri pa nas čaka tudi domača kadetska tekma proti RK Cerklje.