Pomembna zmaga proti RK Črnomelj

IMG_20210430_202613

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK ČRNOMELJ – 25:20 (10:8)

Železniki, športna dvorana, sodnika: Kočevar Peter in Lesar Franc, delegat: Murko Uroš

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak 1, Pokorn N., Kavčič 1, Berce 5, Bernik, Hajduk, Štremfelj 6, Rant, Strehar 4, Božnar, Arman, Šmid 1, Maček 2, Tušek 5. Trener: Agron Šefketi, pomočnik trenerja: Stare Kim, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Črnomelj: Pezdirc 3, Medic 6, Schweiger, Kostelec 2, Jakofčič, Lozar 5, Bagarič, Horvat 1, Dokl, Malešič, Stariha 3, Radojčič, Šterk, Radoš, Dragovan. Trener: Šutej Zoran, vodja moštva: Jakovac Igor.

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 5(2), RK Črnomelj 4(4)

Izključitve: RD Alples Železniki 4, RK Črnomelj 4

Pomembna zmaga proti RK Črnomelj

V petek, 30.04.2021, je bila v sklopu 9. kroga 1. B DRL, na vrsti pomembna domača tekma, proti RK Črnomelj. Gostje v letošnji sezoni še niso dosegli zmage, zato za domače moštvo, drugega kot zmaga ne bi smelo priti v poštev.

Z veliko željo po zmagi, so domači s tekmo tudi pričeli. Hitro so povedli so 4:1, gostje so prvi gol iz igre dosegli šele v 11. minuti. V začetnem delu igre je domače krasila odlična igra v obrambi, z Gartnarjem v golu, vendar tudi nekoliko preveč napak v napadu, kar je botrovalo temu, da vodstvo ni bilo že na začetku še višje. V 16. minuti so domači že vodili s +4, nato pa se je nekoliko ustavilo, oziroma so gostje vzpostavili ravnotežje in se do konca polčasa skoraj približali domačim, uspelo jim je priti na le gol zaostanka. Kljub vsemu so domači odšli na polčas s +2 (10:8).

IMG_20210430_191305

V drugem polčasu smo pričakovali, da bodo domači pričeli z igro, kot jih je krasila v začetku prvega polčasa, bilo pa je ravno obratno in gostom je uspelo izid prvič na tekmi izenačiti. Nato je le sledilo obdobje nekoliko boljše igre domačih, ki so uspeli priti do nekoliko višjega vodstva v 39. minuti s +3 (15:12). Do konca tekme so domači vseskozi držali rezultat in prednost vsaj dveh zadetkov, kaj bližje gostom ni uspelo priti. Na koncu pa so domači uspeli priti do najvišjega vodstva na tekmi in zmagali z rezultatom 25:20.

IMG_20210430_200942

V domači ekipi je prav gotovo potrebno pohvaliti vratarski trio s kar 16 obrambami, 14 sta jih dosegla tudi gostujoča vratarja. Prav tako je potrebno omeniti veliko borbo v obrambi, saj so gostje dosegli le 20 golov, kar je veliko pod povprečjem letošnje sezone. Popraviti pa bo potrebno realizacijo v napadu, kar trije zgrešeni streli iz 7m, številne zapravljene 100% priložnosti in še bi lahko naštevali. Na tej tekmi to ni bilo usodno, vendar jih že v sredo čaka novo zelo težko gostovanje pri ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak, kjer pa bo tako slaba realizacija lahko usodna. Verjamemo v fante, da bo v sredo lahko samo bolje!

IMG_20210430_202623