Rokometaši Alplesa v pričakovanju 1. B DRL

DSC_6213

Rokometaši Alplesa v pričakovanju 1. B DRL

Letošnja sezona je bila za vse športnike milo rečeno čudna in nič drugače ni bilo pri rokometaših RD Alples. Odlične predstave so ekipo pripeljale blizu samega vrha lestvice, ko pa se je sezona zaradi pandemije korona virusa prekinila, so bili na nehvaležnem tretjem mestu, ki ne prinaša napredovanja v višji rang tekmovanja. Kljub temu, da so imeli tekmo manj od prvouvrščenih ekip in bi v primeru zmage na tej zaostali tekmi tudi prehiteli drugo uvrščeno ekipo, se je RZS odločila, da napredujeta Sevnica in Pomurje, RD Alples pa je, kot radi rečemo, ”potegnil ta kratko”.

V sredini avgusta pa je prišel klic Rokometne zveze Slovenije, da je eno mesto v 1. B državni rokometni ligi še prosto, saj so nekateri klubi zaradi finančnih težav izstopili iz lige. Pred klubom je bila nehvaležna odločitev, saj bi se sezona v 1. B DRL morala začeti že v sredini septembra, v 2. DRL pa v začetku oktobra. Kasneje so sicer ekipe izglasovale, da se sezona v 1. B ligi zamakne za dva tedna. Najprej so se sestali igralci članske zasedbe in soglasno podprli igranje v 1. B DRL, nato pa so se sestali še vodilni v klubu skupaj z predstavnikoma podjetij Alples in Domel. Oba glavna sponzorja sta potrdila, da sta pripravljena sodelovati, tako da je upravni odbor kluba sprejel igranje v drugem kakovostnem razredu slovenskega rokometa. Tudi v letošnji sezoni bo dirigentsko palico na klopi držal Agron Šefketi (na klopi mu bo, tako kot lani, pomagal Igor Dražetič), ki mi je v pogovoru zaupal, da se tako on kot igralci že veselijo igranja v 1. B DRL. Cilj je jasno obstanek, skušali pa bodo zagreniti življenje prav vsaki ekipi, sploh v domači športni dvorani Železniki. V lanski sezoni so nedvomno dokazali, da so sposobni igrati v višjem rangu tekmovanja, saj so v nepozabni tekmi Pokala Slovenije po dveh podaljških izločili RK Grosuplje, ki je že dalj časa reden član 1. B – ligaške druščine. V boju za obstanek pa bo še kako prav prišla kakšna okrepitev, predvsem na desni strani, kjer že vrsto let primanjkuje levo rokih igralcev. Kot posojeni iz RD Urbanscape Loka dobo namreč v Železnikih izkušnje nabirali Aleksandar Mirčevski, Tim Kalan, Feliks Strehar, Nejc Berce in Anže Pogačar. Vsi omenjeni mladi igralci bodo dobra popestritev v ekipi in bodo nedvomno nabrali veliko izkušenj ob izkušenih domačih igralcih. Kot vselej pa v klubu dobro skrbijo za svoj podmladek, ki bo v prihodnosti nosil glavno breme v višjih selekcijah. Kar nekaj igralcev v članski selekciji se tudi kali v trenerskih vodah, tako bo na primer treninge mini rokometa vodil vratar članske ekipe Tomaž Gartnar, športni krožek v Selcih pa krožni napadalec Matej Tušek. Kadete bo vodil že nekoliko izkušenejši trener, tudi nekdanji igralec v klubu, Rok Završnik, mlajše dečke bosta pod svoje okrilje vzeli Manca Završnik in Monika Frol, športni krožek v Železnikih pa bo vodil Klemen Kušar, še en bivši rokometaš v Rokometnem društvu Alples. Vse našteto je torej dobro vabilo na tekme članske ekipe, če bo prisotnost gledalcev odobrena s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Rok Pintar

OSNOVNA-SOLA1