Z odličnim zaključkom do zmage

IMG_20210529_203145

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RD RUDAR – 27:24 (13:13)

Železniki, športna dvorana, sodnika: Colner Dejan in Šebek Luka, delegat: Okleščen Dušan

Z odličnim zaključkom do zmage

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak 2, Pokorn N. 1, Kavčič 1, Berce 4, Bernik, Hajduk, Stojanovič, Rant, Strehar 9, Mirčevski 5, Božnar, Arman 1, Pokorn M. 2, Maček, Tušek 3. Trener: Agron Šefketi, pomočnik trenerja: Stare Kim, vodja moštva: Igor Dražetič
RD Rudar: Božič, Jager 5, Pintar 2, Urdih, Jaukovič 9, Kocijančič 3, Ernestl 2, Dekovič 1, Lenart 2, Žibert. Trener: Keše Jaka, vodja moštva: Koprivc Rok.

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 4(3), RD Rudar 5(3);
Izključitve: RD Alples Železniki 5, RD Rudar 3;
RK: Jager Nik (60)

V soboto, 29.05.2021, je bila v sklopu 2. kroga nadaljevanja 1. B DRL, na vrsti tekma proti RD Rudar. V rednem delu prvenstva so naši fantje gostovali v Trbovljah, kjer so izgubili, sedaj pa je bila na vrsti povratna tekma v domači dvorani, končno tudi pred gledalci, kar je domačim fantom prav gotovo dalo dodatnih moči. Prav tako bi lahko rekli končno, je bilo v postavi 16 igralcev, res pa sta manjkala oba levoroka krilna igralca in Štremfelj. Mogoče pa se ravno do konca lige sestavimo skupaj!

IMG_20210529_194741

Kljub podpori s tribun so bolje začeli gostje, domači so delali napake v napadu, kar pa so hitri gostje znali kaznovati in s hitrimi protinapadi povedli s 0:3. Domačim je nato uspelo priključiti in so rezultat znižali na 2:3, vendar je bil to samo preblisk in gostje so ponovno ušli na varno razliko 2:5 in domači trener je že v 8. minuti moral zahtevati minuto odmora. Do 16. minute so nato gostje držali razliko 3 zadetkov (5:8), v 24. minuti pa je tudi domačim končno uspelo izid izenačiti (9:9). Skoraj ni bilo že mogoče, da bi domači igralci tako grešili še naprej in ob odlični obrambi je bilo samo vprašanje časa, kdaj bodo izid izenačili. Do konca polčasa smo nato gledali izenačeno tekmo in tak je bil tudi izid prvega polčasa (13:13). Rezultat bi bil prav gotovo lahko tudi v domačo korist, vendar so zapravili toliko žog, gostje pa so iz hitrih protinapadov dosegali lahke gole. Sama obramba je bila odlična, škoda da temu ni sledil tudi napad.

IMG_20210529_193811

V drugem polčasu pa smo v uvodnih minutah lahko gledali simultantko Streharja, ki je s tremi zaporednimi zadetki poskrbel za prvo domače občutnejše vodstvo 16:13. Nato pa je zopet prišlo do njegove poškodbe, na srečo je kasneje lahko nadaljeval, kar je nekoliko podrlo koncept domače igre in gostom je hitro uspelo izenačiti (17:17). Do konca tekme smo nato spremljali izredno razburljivo srečanje, domači so vseskozi imeli vse niti v svojih rokah, vendar jim ni uspelo narediti večje razlike. Rezultat je bil nazadnje izenačen v 54. minuti, nato pa gostom bližje kot na gol zaostanka ni uspelo priti in domači so zasluženo slavili, ter tako trenerju poklonili lepo darilo za rojstni dan.

IMG_20210529_194827

Malce počitka, trening nato pa že nova domača tekma. Zopet z gledalci, upamo da tudi z novo zmago!

IMG_20210529_203112