Za četrtfinale s Slovenj Gradcem!

40636014_1895308907189597_3015443023229091840_o

Za četrtfinale s Slovenj Gradcem!

Po fanatični borbi in kar 80 minut dolgem boju, so si fantje z zmago nad Grosupljem v 1/16 finala pokala Slovenije zagotovili četrtfinalno vstopnico, nasprotnik pa majhna neznanka, ki letos igra v 1. NLB ligi, RK Slovenj Gradec 2011.

RK Slovenj Gradec 2011 je klub, ki je zrasel na pogorišču nekdaj stabilnega prvoligaša, ljubiteljem rokometa zagotovo poznanega, Preventa. Dela v klubu se je lotila skupina mladih, ambicioznih ljudi, ki so v Slovenj Gradcu ponovno želeli ustvariti stabilen klub in ljudem omogočiti ogled rokometnih tekem. To jim je nedvomno uspelo, saj je klub v lanski sezoni osvojil prvo mesto v 1.B DRL in s tem napredoval v najvišji rang tekmovanj.

Za vse klube so bili neznanka, v začetku sezone pa nekako lovili priključek z najboljšimi. Z nekaj dobrimi tekmami so se nekaj časi celo držali v igri za najboljših 6 ekip, ki ob koncu sezone igrajo v ligi za prvaka, trenutno pa se nahajajo na 10. mestu in se bodo v drugem delu sezone borili za obstanek, ki bi bil nedvomno lep uspeh za ta klub v prvi sezoni med elito. V pokalu so v 1/16 finala izločili Izolo, ekipo s katero so lani bili boj za prvo mesto v 1. B DRL. Predvsem po zaslugi dobrega drugega polčasa in odličnega Kenana Pajta (12 golov) so Izolane izločili in se uvrstili med najboljših 16 ekip v pokalu.

Največja nevarnost pri Slovenj Gradcu preti iz zunanjih položajev, saj imajo kar dva ”beka” med TOP 10 strelci v prvi ligi, Rok Cvetko je na četrtem mestu s 127 zadetki, Aleksandar Glendža pa na devetem z 98 zadetki.

Kaj torej reči? Nasprotnik je v domači dvorani premagljiv, trener Agron Šefketi pa mi je dejal, da se pustimo presenetiti. Fantje so pripravljeni na boj, zato te tekme res ne smete zamuditi.

Sreda, 11. marec ob 18:00, Športna dvorana Železniki!