RK AJDOVŠČINA : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 21:25 (10:11)

Ajdovščina, športna dvorana, gledalcev 150; sodnika: Gorenc Aleš in Košir Silvo

RK Ajdovščina: Krauthaker, Štrancar, Antončič, Koren 1, Svetik 1, Vidic 2, Stanič, Pelicon 6, Arifi, Masilo 4, Bratina 3, Tunanovič 4. Trener: Pelicon Domen, pomočnik trenerja: Bešir Peter

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak 2, Kavčič 6, Bergant 7, Bernik, Štremfelj 4, Božnar, Rant, Šmid, Arman, Maček 1, Tušek 5. Trener: Agron Šefketi

Sedemmetrovke: RK Ajdovščina 5(5), RD Alples Železniki 2(4)

Izključitve: RK Ajdovščina 3, RD Alples Železniki 6

V soboto, 14.12.2019, je bilo v sklopu 9. kroga 2. državne lige na vrsti tretje gostovanje pri lanskoletnem 1. B ligašu RK Ajdovščina. Gostovanja v Ajdovščini so bila zmeraj težka in v Ajdovščini je našim ekipam le poredko uspelo zmagati. Zadnja zmaga v gosteh datira v sezono 2014/2015, zato smo se zavedali, da gre za težko gostovanje, sploh ob dejstvu, da v letošnji sezoni na gostovanjih ne blestimo in še nismo dosegli zmage. Poleg tega pa smo se na gostovanje odpravili nekoliko oslabljeni, saj so zaradi poškodb ali bolezni manjkali Resnik, Stojanovič in Kržišnik, pa tudi vodja moštva Dražetič.

RK Ajdovščina je imela pred letošnjo sezono nekoliko težav s sestavo ekipo, vendar so še zmeraj sestavili solidno ekipo, ki se nikoli ne preda. Tokrat je za spremembo naša ekipa že na začetku stopila na plin, zaigrali so tako kot znajo in hitro so povedli 0:2, pri 3:5 pa je domači trener zahteval že prvo minuto odmora, ki pa ni prinesla vidnejšega napredka v igri domačih igralcev. V 17. minuti je Kavčič zadel že za +5 (3:8). Počasi so se pričeli prebujati tudi domači igralci in se uspeli nekoliko približati, zato je naš trener posegel po minuti odmora, ki pa ni pomagala, domačim igralcem se je uspelo približati na le na gol zaostanka ob polčasu (10:11), kar je pomenilo, da nas čaka zelo zanimiv drugi polčas.

79307164_2798116813580103_8912210576906649600_n

V drugem polčasu so domači uspeli prvič na tekmi izenačiti, do 40. minute smo spremljali zelo izenačeno tekmo in igro gol za gol. Nato pa je domačim uspelo tudi povesti (14:13), vendar večje razlike niso uspeli narediti.

V 45. minuti je bil izid še zadnjič na tekmi poravnan 17:17, nato pa se je poškodoval naš vratar Rant, ki je do takrat branil zelo dobro in zamenjal ga je Gartnar. Obramba je ponovno začela delovati tako kot mora, Gartnar je dobesedno zaklenil svoja vrata, saj je domačim do konca tekme uspelo zadeti le še 4 gole, od tega 2 sedemmetrovki. Naši fantje so bili v napadu bolj natančni in so tekmo zmagovalno pripeljali do konca in se tako veselili letošnjih prvih točk na gostovanju.

Liga se tako za letos poslavlja, zopet nadaljujemo v februarju. Vendar to še ne pomeni konec rokometa za letos. Že v sredo se bo v domači dvorani odvijala pokalna tekma, v goste prihaja 1. B ligaš RK Grosuplje, skupaj z avstralskim reprezentantom Caleb Gahan Wilsonom. V lanski sezoni RK Grosuplje našim fantom v ligi ni prepustil nobene točke in so dvakrat zanesljivo zmagali in se tudi uvrstili v 1. B ligo. Morda je letos v pokalu možnost za povračilo?