Zmagovit začetek spomladanskega dela sezone!

85112003_1571530789666814_4654224607182585856_n

RK KRONOS : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 20:31 (11:18)

Logatec, športna dvorana, sodnika: Grum Jani in Grum Janez

RK Kronos: Virant 1, Atsushi 3, Okorn, Breznikar, Hočevar 5, Purkart 2, Kamnikar 3, Musar – Kumer, Virant T., Valentinčič 3, Oštir 2, Grojzdek 1, Magdalenič. Trener: Drole Ivo

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak 5, Kavčič, Bergant 3, Pokorn 1, Kutin 1, Bernik 1, Štremfelj 6, Božnar, Stojanovič 1, Šmid 5, Kržišnik 1, Rant, Arman 1, Maček 4, Tušek 2. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva Vili Rant

Sedemmetrovke: RK Kronos 3(3), RD Alples Železniki 4(6)

Izključitve: RK Kronos 5, RD Alples Železniki 5, RK: Bergant Andrej (42)

Zmagovit začetek spomladanskega dela sezone!

V soboto, 08.02.2020, je bilo v sklopu 10. kroga 2. državne lige na vrsti četrto gostovanje pri RK Kronos iz Logatca. Gostovanja v Logatcu so zmeraj razburljiva, saj se v dvorani ne igra s pomočjo smole, naši igralci pa so le te navajeni, tako da žoga brez pomoči smole marsikdaj zgreši željeni cilj. Zato se tekme, kljub temu da ekipa RK Kronos zaseda zadnje mesto na lestvici, nikakor ni smelo vzeti z levo roko.

Ekipa je bila tokrat skoraj popolna. Z golom v 52. minuti tekme se je po poškodbi vrnil Kristjan Kutin, prvič pa smo v našem dresu lahko pozdravili tudi Pokorn Nejca. Nejc se je ekipi pridružil že jeseni, vendar se je zamudilo z registracijo, tako da v jesenskem delu še ni mogel pomagati ekipi, ampak je z njo samo treniral. Upamo, da se v ekipo čimprej vrne tudi Resnik Blaž!

Kot že rečeno, so igralci tekmo vzeli zelo resno in hitro pokazali domačinom, da jih zanima le zmaga in povedli z rezultatom 1:4. V 9. minuti je domačim uspelo znižati zaostanek na dva zadetka, vendar so naši fantje hitro stopili na plin in si prigarali vodstvo 7:12, v 24. minuti pa je s prvim golom v našem dresu za vodstvo z rezultatom 9:16 poskrbel Pokorn in domači trener je moral reagirati z minuto odmora. Le ta domačim ni veliko pomagala, saj sta do konca polčasa obe ekipi zadeli še dvakrat, tako da so naši fantje na odmor odšli z rezultatom 11:18.

V drugem polčasu se slika ni bistveno spremenila. Razlika se je vseskozi gibala okoli 10 zadetkov prednosti, najvišja pa je bila v 56. minuti, ko je Miran Bernik zadel za 19:31, končni rezultat pa je bil 20:31.

S tem je bila dosežena še druga zmaga v gosteh, upajmo, da bo tako sedaj steklo tudi na tujem igrišču, saj nas v tem delu čaka kar nekaj težkih gostovanj.

V naslednjem krogu je naša ekipa prosta, tako da bomo z zanimanjem spremljali rezultate ostali tekem. Potem pa sledi daljši premor in 07.03. težko gostovanje pri RK Jadran Hrpelje – Kozina. Na domači tekmi smo jih sicer zanesljivo premagali, vendar so nato Hrpeljčani stopnjevali svojo formo in trenutno zasedajo visoko 4. mesto na lestvici, z le 3 točkami zaostanka za našo ekipo. Do takrat sledi še kar nekaj treningov, lahko bi rekli temeljita priprava na naslednjega nasprotnika, potem pa bo s pravim pristopom dosegljiva tudi zmaga na tem težkem gostovanju.