Mirujejo tudi rokometaši Alplesa

DSC_6246 – kopija

Mirujejo tudi rokometaši Alplesa

V času, ko se je ustavil praktično ves svet, mirujejo tudi telovadnice in dvorane. Seveda je to edino pravilno, saj je vendarle na prvem mestu zdravje, s čimer se strinja tudi Agron Šefketi, trener RD Alples, ki je bil prav tako primoran prekiniti z vsemi aktivnostmi v zadnjem času.

Za mlajše selekcije je sezona uradno že končana, pri članih pa se v bistvu čaka le še potrditev zaključka letošnje sezone in odločitev o formatu lig v prihodnji sezoni. V času, ko so omejene praktično vse dejavnosti, smo Agronu Šefketiju zastavili nekaj vprašanj. Prvo je bilo seveda kaj počne v teh dneh? ”V teh dneh, sem kot vsi ostali, doma v samo izolaciji. Večino časa mi vzame služba, drugače pa poskušam malo športati zase, drugače pa kakšen film, knjiga…”. Vprašali smo ga, če se strinja z idejo o koncu sezone in s tem, da je prvak v 1. ligi že znana in odvrnil je, da se tudi on strinja, da je na prvo mesto treba postaviti zdravje igralcev in vseh ostalih, ki so vpeti v delo v klubih. ”V trenutni situaciji je to najboljša rešitev, glede na trenutne razmere v Sloveniji”. Ni pa se strinjal z idejo o 14 moštvih v 1. ligi, 12. v 1. B ligi in preostanku v drugi ligi. ”Ne vem, zakaj so se tako odločili? Glede na to da je prvak znan, vrstni red tudi. Tako, da bi lahko ostalo kot je bilo do sedaj. Zadnja dva izpadeta iz 1.nlb lige, iz 1.b pa najboljša dva napredujeta, in vse ostane kot je bilo”. Če bi se sezona res zaključila in bi bilo ”vse po starem”, torej zadnji dve moštvi izpadeta in prvi dve napredujeta, bi lahko kratko potegnil prav Alples. Alples je trenutno namreč na tretjem mestu lige z enakim številom točk kot drugo uvrščeno Pomurje, a s tekmo manj. Šefketi pravi: ”Kar se tiče naše lige, še nimamo informacije, da bi bila sezona končana. V primeru predčasnega konca bo odločitev v naši ligi težka, saj še ni bilo odigranih 2/3 tekem v prvenstvu. Poleg tega pa smo mi in Pomurje izenačeni po točkah, s tem da ima Pomurje odigrano tekmo več od nas, in s tem tudi en poraz več”. Vsekakor je pred Rokometno zvezo težka odločitev, v vsakem primeru pa bo v primeru predčasnega konca in napredovanja dveh ekip ena nedvomno oškodovana. Mimo vprašanj o poteku sezone do prekinitve nismo mogli, saj je Alples kar nekoliko presenetil, pred sezono te ekipe ni nihče uvrščal v krog favoritov za napredovanje. ”Na začetku sezone nas ni nihče uvrščal v ožji krog favoritov. Mi se s tem, da so nas vsi odpisali iz boja za najvišja mesta nismo preveč obremenjevali. Sestavili smo konkurenčno ekipo, ki se lahko enakovredno kosa z vsemi ekipami v ligi, zadali smo si svoje cilje za to sezono in jih do prekinitve kar vestno izpolnjevali”. Z dosedanjim potekom sezone je Šefketi torej zadovoljen, dodal je še: ”Z vsem pač ne moremo biti zadovoljni, ker imamo še veliko prostora za napredek. Tako da smo si v drugem delu sezone zadali, da bomo še boljši, kaj nam bo to na koncu prineslo pa bomo, v primeru, da se sezona nadaljuje, tudi videli”. Kot zadnja je bila odigrana pokalna tekma proti 1. A ligašu pred praznimi tribunami. Ali bi bilo bolje, da se tudi ta tekma ne bi več odigrala? ”Kar pa se tiče pokalne tekme, je bila to za nas nagrada za trud in dosedanje delo. Ta tekma bi bila odlična tudi za gledalce, ki na žalost v Železnikih nimajo velikokrat priložnosti videti na delu ekip iz 1.NLB lige. So pa vedno naš 8 igralec, to je dejstvo, in bi bila to nagrada tudi za njih. Zelo težko je igrati pred praznimi tribunami, a po sili razmer se je prav to moralo zgoditi. Mislim, da nobeni od ekip to ni ustrezalo, saj rokomet vendarle igramo za gledalce.” Takšne in drugačne prekinitve lige pa najslabše vplivajo na igralce, ki padejo iz tekmovalnega ritma. Šefketija smo povprašali, ali so igralci povsem prosti, ali so vendarle dobili kakšen plan treningov? ”Trenutno so igralci prosti, saj so vsa tekmovanja in treningi do nadaljnjega prekinjeni. V tem času igralci kar sami skrbijo za svojo fizično pripravljenost, saj vsi vedo da, če se bo sezona slučajno nadaljevala, morajo zaradi večje možnosti za poškodbe, vsi biti v dobri kondiciji. Žoge in vsega ostalega se bodo hitro privadili nazaj”

Za konec Šefketi sporoča še: ”Pazite nase in na svoje domače, upoštevajte navodila pristojnih služb, predvsem pa ostanite zdravi!”

Rok Pintar