BRATA DEBELAK NEREŠLJIVA UGANKA ZA DOMAČO EKIPO

IMG_20220924_185708

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK FRANKSTAHL RADOVLJICA – 26:34 (12:16)

Železniki, športna dvorana, 50 gledalcev, sodnika: Gorenc Aleš in Košir Silvo, delegat: Ramšak Davorin

RD Alples Železniki: Plestenjak 4, Pokorn N. 2, Fojkar, Kavčič 2, Pratljačič, Štremfelj 10, Maček 1, Rakovec, Nastran, Stojanovič 7, Frelih, Grbec, Gartnar, Berčič. Trener: Marko Berce, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Frankstahl Radovljica: Polančec 4, Maček, Kofol, Grašič 1, Naglič, Ostić, Ferjan, Muršec 2, Škrjanc, Valjavec 1, Mekuč, Debelak J. 14, Mur 1, Debelak Ž. 11, Tomac Teržan. Trener Debelak Goran, vodja moštva: Završnik Boštjan.

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 1(1); RK Frankstahl Radovljica 5(7)
Izključitve: RD Alples Železniki 4, RK Frankstahl Radovljica 3

3. krog 1. B DRL je prinesel prvi letošnji gorenjski derbi, katerega si je ogledalo lepo število gledalcev. Gostje so na derbi prišli z lepo popotnico dveh zmag, domači pa dveh porazov, zato je bila vloga favoritov prepuščena gostom, tudi ob dejstvu, da je pri domačih zaradi kazni manjkal Tušek, zaradi poškodb in bolezni pa Arman, Božnar in Mirčevski, seveda poleg ostalih poškodovanih. To je pomenilo, da se je domača ekipa tekmo morala znajti brez pravih zunanjih igralcev, presenečenje za goste pa je bila prav gotovo vrnitev Stojanoviča, ki je za debi po daljši odsotnosti, dosegel kar 7 zadetkov.

IMG_20220924_191030

Zaradi manjka zunanjih igralcev je trener moral nekoliko prilagoditi sistem igre in se odločil za igro z dvema krožnima napadalcema, presenečenje pa je bilo prav gotovo tudi igranje od 1. minute za skoraj debitanta na članskih tekmah Rakovca. V prvem delu prvega polčasa smo lahko spremljali izenačeno tekmo, kjer pa so pobudo vseskozi imeli gostje. V 21. minuti pa je gostom uspelo pobegniti na prvo občutnejšo prednosti (8:11) in domača klop je bila primorana reagirati z minuto odmora. Do konca polčasa je domačim najprej uspelo zmanjšati razliko na le dva zadetka prednosti, vendar je Debeljak z zadetima streloma iz 7 m uspel razliko hitro povečati na +4 (12:16).

V 2. polčasu so gostje vseskozi držali lepo vodstvo, domačim pa ni uspevalo ne v napadu in ne v obrambi, kjer sta svoj šov uprizorila brata Debelak. Prednost je nato pričela naraščati, gostje so prišli celo do vodstva z 10 zadetki prednosti, domačim pa ja na koncu uspelo le nekoliko znižati prednost (26:34), tako da je zmaga zasluženo odšla v Radovljico.

IMG_20220924_202105

Člansko ekipo čaka sedaj pomembno gostovanje pri novincih v ligi, ekipi RK Jadran Hrpelje – Kozina, ki so v tem krogu kar nekoliko presenetljivo odščipnili točko favoriziranemu Šmartnu. Zmaga bi bila v samem boju za obstanek zelo pomembna, v ekipo se po prestani kazni vrača Tušek, upamo da se vrne še kateri izmed drugih poškodovanih igralcev, saj bo tako veliko lažje, saj bo trener imel nekaj več možnosti za rotacijo igralcev.