Iz prvega gostovanja s porazom!

74355241_816457318787320_3332845332651311104_o

RK SEVNICA : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 30:26 (16:10)

Sevnica, športna dvorana, gledalcev 100; sodnika: Žitnik Boštjan in Majer Dominik

RK Sevnica: Stegne 4, Mrgole 5, Žičkar, Kos, Kolman 5, Horjak, Kadilnik V., Kovač, Kuhar 3, Janev 2, Mastnak, Cigler 8, Kadilnik T., Kozole 3, Kroflič, Novšak. Trener: Plazar Primož, pomočnik trenerja: Godec Iztok.

RD Alples Železniki: Gartnar, Plestenjak 3, Kavčič 1, Bergant 3, Bernik, Štremfelj 12, Božnar, Rant, Šmid, Kržišnik, Arman, Maček 4, Tušek, Resnik 3. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

Sedemmetrovke: RK Sevnica 2(2), RD Alples Železniki 5(6)
Izključitve: RK Sevnica 2, RD Alples Železniki 2

V soboto, 09.11.2019, je bilo v sklopu 4. kroga 2. državne lige na vrsti prvo gostovanje pri ambiciozni ekipi RK Sevnica. Obračun drugo in tretje uvrščene ekipe v ligi je pomenil derbi kola, ki je postregel z napetim obračunom, na koncu pa so se veselili domačini.

RK Sevnica je v letošnjo sezono krenila ambiciozno, z novim klubskim vodstvom in željo po napredovanju v 1. B ligo, v letošnji sezoni pa še niso okusili poraza. Želja je bila, da jim načrte prva prekriža naša ekipa, vendar je v zaključku zmanjkalo moči.

Domači so v tekmo krenili izredno požrtvovalno, z igro na robu izključitve v obrambi, saj so si že takoj na začetku prislužili dve kazni – rumeni karton, kar pa jim je prineslo lepo vodstvo in rezultat 3:0. Naši fantje so potrebovali kar nekaj napadov, da so prvič zatresli domačo mrežo, ko je šele v 3. minuti Maček dosegel prvi gol iz najstrožje kazni. V nadaljevanju smo potem spremljali veliko bolj izenačeno tekmo, naši ekipi pa se ni uspelo domačim približati bolj kot na gol zaostanka (5:4, 9:8). V samem finišu tekme pa je našim zopet padla zbranost, kar so domači s pridom izkoristili in uspeli povesti za šest golov (16:10), kar ni napovedovalo najboljšega nadaljevanja tekme za našo ekipo.

72123505_816458372120548_8974824491343413248_o

V drugem polčasu se je igra nekoliko popravila in počasi se je topila tudi razlika. Z veliko boljšo igro, tako v obrambi kot tudi v napad je našim fantom v 50. minuti tekme uspelo prvič izenačiti (23:23), v naslednjih napadih pa tudi povesti (23:25). Ko so tudi domači gledalci že mislili, da je tekma za njih izgubljena, pa so se Sevničani pobrali in uspeli spreobrniti potek tekme, poznala pa se je tudi utrujenost naših fantov, saj lovljenje rezultata skozi celotno tekmo pobere preveč moči. Tako so se na koncu veselili domačini, ki so zmagali z rezultatom 30:26.

72293622_816458792120506_650174575925002240_o

Pri domačih se je najbolj izkazal Cigler z 8 zadetki, pri naših pa je blestel Štremfelj z 12, vendar je imel tokrat premalo pomoči s strani ostalih soigralcev. Škoda izgubljenih točk, vendar v soboto je nova tekma in priložnost za nove točke pred domačimi gledalci, ki se je ne sme izpustiti iz rok.

Tokrat so bile malo manj uspešne tudi ostale mlajše ekipe našega društva. Mlajši dečki A in B so se solidno upirali favoriziranim domačinom iz Iga, starejši dečki A pa so bili poraženi v Škofji Loki. V tem kolu pa so novo zmago dosegli kadeti, ki so bili uspešni proti ekipi iz Cerkelj.

V tem krogu so bile na vrsti gostovanja, se pa zato že to soboto rokometni vrvež vrača v domačo dvorano. Vabljeni!