RD ALPLES : RK ARCONT RADGONA 34:27 (17:11)

Železniki, športna dvorana. Gledalcev 70; Sodnika: Arlič Denis, Knez Vili

RD Alples Železniki: Gartnar, Kavčič, Šter, Gortnar 1, Korošec 3, Štremfelj 7, Rant 5, Kržišnik, Žagar O. 4, Stojanovič 1, Šmid 2, Žagar J. 2, Kutin, Božnar, Resnik 9. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Arcont Radgona: Perša, Šijanec B. 1, Žunič 8, Bedenik, Šijanec G., Bratkovič 2, Ratnik 8, Cotič 4, Kolbl, Podlunšek 4. Trener: Žuran Mitja

Sedemmetrovke: RD Alples Železniki 2(3), RK Arcont Radgona: 6(11)

Izključitve: RD Alples Železniki 6, RK Arcont Radgona 0

17. krog lige je prinesel tekmo med domačimi in gosti iz Radgone, ki so v jesenskem delu kar malce nepričakovano slavili v domači dvorani. Glede na položaj na letvici so vsi pričakovali novo domačo zmago, ampak spomini na jesenski del so bili še kako živi.

Prvi napad je pripadel domačim, ki pa so že po parih sekundah nespretno zapravili žogo. Tudi gostje niso bili uspešni, obramba je bila zanesljiva, tako da so prvi gol za 3:1 dosegli šele po ponovnem strelu iz zgrešene 7m. V celotni tekmi so jih streljali kar 11, vendar so bili le malo bolj kot polovično uspešni.

Prednost domačih je vseskozi počasi naraščala, kljub temu, da napad ni bil na najvišji ravni in je bilo izgubljenih kar nekaj žog in zgrešenih kar nekaj čistih strelov. Najvišja prednost domačih je nekaj sekund pred koncem polčasa znašala že +7, vendar so gostje na koncu polčasa uspeli izid znižati, tako da je bil rezultat polčasa 17:11.

V drugem polčasu se razmerje moči ni bistveno spremenilo, gostje se približali največ na 5 golov zaostanka (22:17), 10 min pred koncem pa so domači dosegli tudi najvišjo prednost na tekmi +11 (33:22). Tekma je bila odločena, priložnost za igro pa so dobili tudi mlajši igralci in pa tisti, ki sicer dobivajo nekaj manj priložnosti. Končni rezultat 34:27 in novi dve točki za domačo ekipo.

Naslednje teden sledi gostovanje v Sevnici pri trenutno 8. uvrščeni ekipi lige. Pred domačimi gledalci smo dosegli lepo zmago z rezultatom 41:27, kar pa v soboto ne bo pomenilo veliko, Sevnica doma igra veliko bolje in so presenetili že marsikatero ekipo, prav tako pa bodo želeli popraviti vtis iz prve medsebojne tekme!