Nova domača zmaga!

23770001_10156090386975559_1764463501_o

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK SEVNICA 41:27 (19:15)

Železniki, športna dvorana. Gledalcev 100; Sodnika: Colner Dejan in Šebek Luka

RD Alples: Gartnar, Šmid 6, Kavčič 2, Korošec 9, Štremfelj 5, Rant 7, Kržišnik, Žagar 3, Kutin 2, Rant, Božnar, Arman, Tušek 1, Resnik 6, Kavčič. Trener: Agron Šefketi, vodja moštva: Igor Dražetič.

RK Sevnica: Kolman 4, Vrtovšek, Mrgole 3, Vukalić, Kolman 3, Krnc, Kadilnik, Kuhar 2, Kovač 3, Cigler 9, Kroflič, Janev 3. Trener: Pinterič Aleš, vodja moštva: Kuhar Martin.

Sedemmetrovke: RD Alples 5(6), RK Sevnica 3(4)
Izključitve: RD Alples 4, RK Sevnica 1

Nova domača zmaga!

V domači dvorani se je na včerajšnji tekmi zbralo lepo število gledalcev, ki so videli novo domačo zmago. Na začetku ni kazalo na tako prepričljivo zmago, saj je na začetku gostujoča ekipa pevzela pobudo in vodila tudi s tremi zadetki razlike, z možnostjo da bi povedli celo za štiri. Domači igralci so začeli preveč medlo v obrambi, v napadu pa jim je vratnica kar trikrat preprečila zadetek. Po izenačenju na 1:1 je Štremfelj šele v 18. minuti zadel za izenačenje na 11:11, po tem zadetku pa so domači začeli prevzemati pobudo in do polčasa le še višali razliko, ki je na koncu znašala 4 zadetke (19:15)

Velikokrat se je že zgodilo, da so po vodstvu v prvem polčasu domači začeli drugi polčas preveč ležerno in dopustili nasprotnikom da so jih ujeli. Tokrat temu ni bilo tako, saj so že od začetka zaigrali tako kot znajo in vseskozi večali razliko, ki je bila najvišja prav na koncu in sicer kar 14 zadetkov (41:27). Glede na potek srečanja so veliko priložnosti za igro dobili tudi igralci s klopi, ki so prav tako poskrbeli za lepo igro in nekaj atraktivnih vložkov za gledalce. Novi dve piki sta tu, naslednji teden pa nas čaka gotovo eno težjih gostovanj v sezoni in sicer pri vodilni ekipi lige – RK Mokerc. Fantje si želijo zmage, prav tako pa navijačev, saj do Iga ni prav daleč!