RK Grosuplje – RD Alples Železniki 34:33 (14:17)

Grosuplje, športna dvorana, gledalcev 80; sodnika Kržan Tomaž in Romih Matic

RK Grosuplje: Grum 11, Kitak 1, Rede 1, Kokot, Ferkulj, Kastelic 5, Brezec, Markuš, Slemenjak 6, Harbaš 3, Šemrov, Petrovič 1, Virant, Zakotnik 6, Stanič, Ljutić. Trener: Potočnik Gorazd

RD Alples: Gartner, Korošec 15, Gortnar, Kavčič, Marin 8, Prezelj 1, Kržišnik, Žagar 2, Kutin, Rant, Šmid 1, Božnar, Arman 3, Stojanovič 3, Kavčič. Trener: Agron Šefketi

Sedemmetrovke: RK Grosuplje 6(6), RD Alples 0(1)
Izključitve: RK Grosuplje 5, RD Alples 7

Po slabi predstavi na domačem terenu proti Pomurju, je članska ekipa točke iskala proti četrto uvrščeni ekipi RK Grosuplje na gostovanju. Ekipa iz Grosuplja, ki je točke osvojila že v Železnikih, je na začetku tekme takoj povedla, največ z dvema zadetkoma prednosti, vendar so jih naši fantje ulovili in tudi povedli. Razlika se je večala iz minute v minuto in niti minuta odmora domačega trenerja ni pomagala. Prednost je narasla tudi že na 5 golov, kar je bil rezultat predvsem po dolgem času malo boljše obrambe in pa razigranih Korošca in Marina v napadu. Škoda je edino malce slabšega zaključka prvega polčasa, tako da je bil rezultat na polovici tekme 14:17. Namesto da bi na začetku drugega polčasa naši fantje pokazali igro iz sredine polčasa, so dovolili domačinom, da da so rezultat izenačili in tudi povedli. Nato smo gledali igro gol za gol, z nekaj dobrimi obrambami pa so Alplesovci povedli za dva gola. Namesto da bi razliko zadržali do konca, so z nekaj napakami dovolili domačinom da so povedli, na koncu pa je za kaj več kot poraz z golom razlike zmanjkalo časa. V igri se še zmeraj pojavlja preveč napak, poleg tega pa tudi sodnika nista opravila svojega dela tako, kot bi morala!