RK SEVNICA : RD ALPLES ŽELEZNIKI 24:29 (16:13)

Sevnica, športna dvorana. Gledalcev 20; Sodnika: Škvarč Rok, Humek Jože

RK Sevnica: Flisek 5, Kolman B., Kolman T. 3, Vrtovšek, Mrgole 5, Vidmar, Vukalič, Kolman To. 5, Krnc, Kadilnik, Kuhar 2, Kovač 2, Kroflič, Žičkar 2, Janev. Trener: Pinterič Aleš, vodja moštva: Kuhar Martin.

RD Alples Železniki: Gartnar, Šter, Gortnar, Korošec 6, Štremfelj 7, Rant, Kržišnik 2, Žagar O. 6, Šmid 1, Žagar J., Kutin, Arman, Božnar, Resnik 7, Kavčič. Trener: Agron Šefketi.

Sedemmetrovke: RK Sevnica 2(4), RD Alples Železniki 2(3)

Izključitve: RK Sevnica 3, RD Alples Železniki 4

Rokometaši Alplesa so v 18. krogu (16 odigranih tekem) po dobro odigranem drugem polčasu prišli do 9 zmage v sezoni, ter ostajajo v igri za napredovanje v 1.B DRL, saj za tretjim Pomurjem zaostajajo za točko, za drugo Ajdovščino, ki ima odigrano tekmo več pa 3 točke.

Prvi polčas smo pričeli z zgrešeno 7m, dvema prečkama,… pa kljub temu povedli in v prvih minutah smo gledali zelo izenačeno tekmo do rezultata 5:5. Nato je sledilo obdobje boljše igre, delni rezultat 0:3 in vodstvo z rezultatom 5:8 in 6:9, ko je domači trener zahteval minuto odmora. Takrat so domači zaigrali bolje, predvsem pa bolj strpno v napadu, saj so zaključevali tik preden bi jim sodnik zaradi pasivnosti vzel žogo. Izenačili so izid na 10:10, ta rezultat jim je dal krila, naredili so popoln preobrat in ob koncu prvega polčasa povedli za 3 zadetke prednosti (16:13.).

V drugem polčasu so domači držali prednost do 43. minute, ko je najprej zadel Resnik za izenačenje na 20:20, nato pa še Korošec za prvo vodstvo v drugem polčasu. V drugem polčasu je veliko boljše delovala obramba, Gartnar je obranil nekaj strelov, domačim pa je nekoliko pošla sapa. Po vodstvu le tega nismo več izpustili iz rok, ampak vseskozi nekoliko večali prednost, ki je na koncu znašala 5 zadetkov (24:29).

Naslednji vikend sledijo prazniki, nato pa že derbi z vodilno ekipo lige, RK Mokerc iz Iga, ki je do sedaj izgubil le eno tekmo. Na gostovanju v Igu bi lahko rekli, da smo bili celo tekmo boljši nasprotnik, na koncu pa je odločila njihova daljša klop in tako so dosegli zmago z 33:31. Naš cilj je nova zmaga, ki bi nam odprla vrata v 1.B ligo v naslednji sezoni.